Pi. apr 19th, 2024

Hokejisti HC 19 Humenné zvíťazili v šlágri 24. kola TIPOS SHL nad VLCI Žilina 4:3 a šiestym víťazstvom v rade si upevnili prvé miesto v tabuľke. Do streleckej listiny sa zapísali nové posily Alexander Zekucia a Ivan Thomka, gól pridali aj Martin Krajňák a Dominik Borov. Zverenci trénera Andreja Parfionova sa najbližšie predstavia opäť doma. V stredu 28. decembra privítajú o 18.00 hod. Martin.

V stredajšom šlágri proti sebe nastúpili prvý a tretí tím tabuľky, a takisto aj tímy, ktoré sa stretnú vo finále JOJ Šport Slovenského pohára. Lepšia začali hostia, ktorí po góle Kluku zo štrnástej minúty vyhrávali po prvej tretine 1:0. Humenčania, ktorí nastúpili aj s dvoma novými posilami, obrancom Alexandrom Zekuciom a útočníkom Ivanom Thomkom, sa presadzovali veľmi ťažko a keď v 36. minúte Samuel Krajč zvýšil na 0:2, bolo s mini zle-nedobre. Našťastie, už o 26 sekúnd skóroval Alexander Zekucia, ktorý tak vykresal iskierku humenskej nádeje. Tá prepukla v tretej časti, kedy domáci zavŕšili parádny obrat. Na 2:2 vyrovnal ďalší nový hráč Thomka a v 49. minúte dostal domácich do vedenie Krajňák. O šesť minút na to Dominik Borov upravil už na 4:2 pre „levov“. Ich radosť nezmaril ani gól žilinského kanoniera Róberta Varga, ktorý nim len pečatil prehru „vlkov“ 3:4.

HC 19 Humenné – VLCI Žilina 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Góly:
37. Zekucia (Vaško, Safaralejev), 44. Thomka (Ťavoda, Ragan), 49. Krajňák (Horvát, Lenďák), 56. Borov (Krajňák, Stripai) – 13. Kluka (Halama, Sloboda), 36. Krajč (Macek, Šidlík), 56. Varga (Koyš).
Vylúčení: 2:2. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Snášel – Riš, Pribula. Divákov: 852.
HC 19: Krasanovský – Jacko, Lenďák, Marcinko, Ťavoda, Zekucia, Novický, Stripai – Safaralejev, Vrábeľ, Vaško – Horvát, Krajňák, Ragan – Lačný, Trandin, Borov – Markuš, Thomka.
VLCI: Tomek – Šidlík, Jakubík, Ružička, Pišoja, Sloboda, Pacalaj, Pobežal, Hajas – Varga, Halama, Kluka – Melcher, Mráz, Koyš – Krajč, Bečka, Macek – Rehák, Ferenyi, Lopušan.