Ut. mar 19th, 2024

Hokejistom HK Dukla Ingema Michalovce záver roka rozhodne nevyšiel. V zápase 49.kola Tipos extraligy prehrali tretí duel v rade, keď na domácom ľade podľahli HK Grotto Spišská Nová Ves  2:3. Spišiaci otočili zápas v tretej tretine dvoma gólmi. Za Michalovce skórovali Tariq Hammond a Jakub Suja.

Zverenci trénera Romana Stantiena touto prehrou ukončili kalendárny rok 2022. Najbližšie budú v hre až v stredu 4.januára, kedy sa predstavia v Košiciach.

Michalovčania sa v zápase so súperom, s ktorým sa im v poslednej dobe extrémne darilo, opäť trápili. Koniec roka ich nenašiel v ideálnej forme, čo sa prejavilo aj v zápase so Spišiakmi. V prvej tretine sa nedokázali nakopnúť aj vinou troch oslabení, ktoré našťastie hostia nepotrestali. Góly začali padať až v druhej tretine, V jej druhej minúte napriahol od modrej Hammond a Michalovce viedli 1:0. Vyhrávali ale iba tri minúty. Na 1:1 zrovnal Michael Vandas. V polovici tretiny Zemplínčania opäť gólovo udreli. Nevyužili síce presilovku, krátko po jej konci ale Jakub Suja upravil na 2:1. Zvýšiť michalovské vedenie mohol v samostatnom úniku Zabusovs, vychytal ho ale Melicherčík. Tretia časť patrila hosťom. Tí sa najskôr zastreľovali. V 52. minúte ale vyrovnal Beaudry, čím sa michalovské trápenie neskončilo. Hneď na to putoval na trestnú lavicu Žitný a jeho faul potrestal tretím gólom Kerbashian. Michalovčania síce v závere počas power-play zatlačili, nebolo im to ale nič platné. Spišiakom podľahli 2:3 a ich dlhočiznej sérii víťazstiev s nimi je po viac ako piatich rokoch koniec…

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Grotto Spišská Nová Ves 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Góly:
22. Hammond (Valentini, Bjalončík), 30. Suja (Valentini, Osburn) – 25. Vandas, 52. Beaudry (Vandas, Myklucha), 53. Kerbashian pres/1.
Vylúčení: 4:5. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba, T. Orolin – Knižka, Hajnik. Divákov: 2786.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik, Stripai, Macejko – Žitný, Suja, Lapšanský – Bjalončík, Valentini, Paločko – Zabusovs, Buc, Bezúch – Vašaš, Galamboš, Chalupa.
HK GROTTO: Melicherčík – Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Ulander, Ordzovenský, Česánek – Rapáč, Nellis, Majdan – Giľák, Salituro, Verbeek – Kerbashian, Myklucha, Vandas – Novák, Vartovník, Šúty.