Po. júl 15th, 2024

Mužstvo MFK Zemplín Michalovce vedie už týždeň staronový tréner Anton Šoltís. Na prvej tlačovke vysvetlil médiám, že prišiel k mužstvu, lebo ho oslovili ľudia, ktorým verí… konkretizovať nechcel, ale priaznivci, ktorí dianie v klube sledujú pozorne si túto informáciu spojili so správnym menom… O to zaujímavejšie vyznela správa, ktorú v sobotu 6. júla zverejnil český futbalový portál efotbal.cz.

Kým dnes dopoludnia odohral MFK Zemplín Michalovce priateľské stretnutie s FC Košice na trávniku v Trebišove, pod taktovkou trénerskej dvojice Šoltís – Duda, český futbalový portál efotbal.cz uverejnil rozhovor s trénerom Františkom Strakom. Straka v poslednej sezóne obrovskou mierou prispel k záchrane Michaloviec v lige, keď preberal mužstvo so 6 bodmi za šesť remíz, bez jediného víťazstva. Mužstvo zrazu ožilo s prišli víťazstvá i konečná záchrana v Nike lige.

Zatiaľ čo, Zemplín v prvom polčase dnešného stretnutia bol minimálne vyrovnaným súperom Košiciam, po prestávke a po striedaniach už kvalitatívne výrazne odpadol a zaslúžene prehral 0:1, keď v 75 minúte Faško nádhernou strelou s 20 m prekonal michalovského gólmana.

V tom istom čase sa tréner Straka na otázku redaktora efotbal.cz či vidí svoju budúcnosť naďalej spojenú s Michalovcami vyjadril. „Bohužiaľ, situácia je stále rovnaká. Zemplín rieši majiteľské spory. Nezhody okolo financií. Pokiaľ sa nevyriešia, tak sa tam nevrátim,“ priznal Straka s tým, že mu neostáva nič iného než čakať. „Práve totiž v klube prebieha finančný audit, od ktorého sa bude všetko ďalej odvíjať. Hlavne teda príchod nových majiteľov, s ktorými som v kontakte. Dá sa povedať, že i s celým Zemplínom. Od chlapcov z tímu mi chodia správy typu, kde som, respektíve prečo tam nie som spolu s nimi. Teraz je to ale v štádiu, že nikto nevie, ako to bude ďalej,“ dodal uznávaný kormidelník.

Ako ďalej cituje Straku portál efotbal.cz v odpovedi na otázku, že súťaž začína o 3 týždne „Z tohto pohľadu je to už teraz veľmi na hrane, tu sa skrátka niečo hrozne zaspalo. A je to strašná škoda. Môj príchod totiž nakopol celý Zemplín a všetci to vidia rovnako. Fanušikovia, hráči i klub. Všetci si prajú, aby som sa vrátil, v tejto chvíli ale takéto indície nemám. Alebo áno, ale klub sa musí najskôr finančne zmátoriť. Musia ho prevziať noví majitelia, ktorí ale čakajú na ten audit. Až potom na základe jeho výsledkov sa veci môžu rozhýbať ďalej,“ potvrdil kouč, ktorému sa v futbalovom svete ušla prezývka Franz.

Na otázku Kto teda vedie Zemplín v súčasnosti? Straka odpovedal „Čo mám informácie, je tam nejaký dočasný kouč. A bude tam až do príchodu nových majiteľov. Ja sa na chode mužstva už nijak nepodieľam, i keď si pravidelne volám s kondičným trénerom. Riešime spolu rôzne veci, mančaft ale pod kontrolou nemám. Každý sa ma pýta, kedy sa tak stane, ja to ale vážne neviem. Ani to, či k tomu vôbec ešte dôjde,“.

Pre fanúšikov je podstatná iba jedná vec. Nech sa celý proces dokončí ktorýmkoľvek smerom čo najskôr, pretože aj podľa dnešného zápasu s Košicami je zrejmé, že pokiaľ Zemplín nechce zopakovať výkonnostne minulú sezónu musí mužstvo posilniť minimálne 4 – 5 hráčmi a to bez jasných kompetencií asi nepôjde.

Zdroj: efotbal.cz, foto: MFK Zemplín Michalovce

adminpn

Od adminpn

Pridaj komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com