So. apr 27th, 2024

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v druhom zápase v rade. V stretnutí 48. kola Tipos extraligy totiž podľahli tímu HC Transport Prešov 2:3 po predĺžení. Michalovčanom sa dvakrát gólmi Romana Žitného a Juraja Bezúcha podarilo zrušiť jednogólové manko, v predĺžení ale rozhodol druhým gólom v stretnutí Aleksander Avtsin. Zverenci trénera Romana Stantiena budú najbližšie v hre v piatok 30. decembra, kedy o 17.00 hod. privítajú na svojom ľade Spišskú Novú Ves.

Prešovčania vo štvrtom meraní síl s Michalovčanmi v sezóne potrebovali súrne zabodovať. Tomu prispôsobili aj taktiku a v prvej časti boli lepším tímom. Michalovčania opäť hrali bez nápadu, navyše nedokázali odpovedať na agresívnejšiu hru domácich. Tí síce nepotrestali Valentiniho vylúčenie zo šiestej minúty, v štrnástej minúte sa ale dostali do vedenia, keď najlepší strelec ligy Gerlach spoza bránky prekvapil Škorvánka. Domáci mohli v samom závere ešte navýšiť svoje vedenie, presilovku po vylúčení Matúša Paločka ale nevyužili. Michalovčania mali ideálny štart do druhej časti. Už po deväťdesiatich sekundách sa im podarilo vyrovnať skóre, keď Hammondovu strelu tečoval do siete Roman Žitný. Vyrovnané ale dlho neostalo. V 23. minúte ešte pálil Aleksander Avtsin do žŕdky, druhý súboj so Škorvánkom zhruba o desať sekúnd už vyhral, keď poslal puk popod jeho betóny do siete.  Domáci mohli navýšiť svoje vedenie o tri minúty neskôr po faule Glazkova, presilovku ale zahrali veľmi zle. Za nevyužitú presilovku prišiel trest v 32. minúte. Dávid Buc vyhral buly a Juraj Bezúch z jednej vyrovnal na 2:2. Po vyrovnávajúcom góle sa hra konečne rozbehla. Prelievala sa z jednej strany na druhú. Do dobrej šance sa dostal Girduckis, ktorému puk pred bránku naservíroval Gerlach, minul však priestor troch žrdí. V 38. minúte mohlo byť 2:3, gól Suju ale neuznali rozhodcovia po konzultácii s videorozhodcom. Michalovský útočník totiž očividne kopol puk do bránky. V tretej tretine sa hra opäť prelievala z jednej strany na druhú. V úvode spálili čisté gólové šance domáci Klíma so Šimunom, následne sa triasli pri vylúčení Gerlacha. V presilovke tesne minul Valentini, na druhej strane už v hre piatich proti piatim nemieril presne Gerlach. Domáci prežili aj vylúčenie Jendroľa a tesne pred koncom mohli strhnúť duel na svoju stranu, Nauš však mieril len do Škorvánka. V predĺžení mali viac z hry Prešovčania. Tí síce nevyužili presilovku po faule Zabusovsa, v hre troch proti trom ale pätnásť sekúnd pred koncom rozhodol svojim druhým gólom v zápase Aleksander Avtsin.

HC MV Transport Prešov – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0)
Góly:
14. Gerlach (Fekiač), 23. Avtsin (Džugan, Giles), 65. Gerlach (Campagna) – 22. Žitný (Osburn, Lapšanský), 32. Bezúch (Buc).
Vylúčení: 3:3. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba, Konc ml. – Drblík, Hajnik. Divákov: 982.
HC MV TRANSPORT: Bespalov – Ľalík, Giles, Turan, Rajnoha, F. Fekiač, D. Jendroľ, Doetzel, K. Jendroľ – Gerlach, Girduckis, Nauš – Sýkora, Šimun, Campagna – Ščurko, Avtsin, Krajč – Žilka, Klíma, Džugan.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik, Macejko – Zabusovs, Suja, Matú. Paločko – Žitný, Valentini, Lapšanský – Bjalončík, Buc, J. Bezúch – Vašaš, Galamboš, Chalupa.