So. apr 27th, 2024

Hokejisti Slovenska zažiarili vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta juniorov v kanadských mestách Halifax a Moinctone. Slováci vo svojom druhom vystúpení šokujúco zdolali USA hladko 6:3 a do tabuľky si tak pripísali prvé body. O svojej výhre rozhodli troma gólmi v druhej tretine, kedy otočili z 1:2 na 4:2. O góly v sieti USA sa postarali Libor Nemec, Dalibor Dvorský, Róbert Bačo, Filip Mešár, Peter Repčík a Alex Čiernik.

V ďalšom zápase sa zverenci Ivana Feneša stretnú v piatok o 17.00 SEČ proti Lotyšsku. Boje v skupine uzavrú v rovnakom čase proti Švajčiarsku v sobotu 31. decembra.

Slováci odštartovali svoj druhý zápas na šampionáte výborne a už v tretej minúte viedli, keď Libor Nemec na dvakrát prekonal Mbereka. Postupne ale začali preberať iniciatívu Američania, ktorým sa podarilo Boucherom využiť presilovú hru. Slováci si zobrali challenge, ktorý ale nebol úspešný, a tak išli opäť do štyroch. USA síce presilovku nevyužilo, po jej skončení ale presne namieril Brindley. Chlieb zápasu sa lámal v druhej tretine. Slováci zlepšili pohyb a rázom boli favoritovi viac ako vyrovnaným súperom. Navyše, boli efektívni. V 31. minúte vyrovnal v presilovke Dvorský, ktorý odštartoval výbornú trojminútovku svojho tímu. Bačo dostal následne Slovákov do vedenia a to navýšil v 34. minúte Mešár. Američania tento stav niesli ťažko, pritvrdili hru a po hite Connorsa na Nátneho hrali Slováci päť minút presilovú hru. Početná výhoda bola rozdelená prestávkou, Gajan v úvode tretej tretiny výborne zasiahol po strele Stramela. Američania vrhli všetky sily do útoku a zabúdali na zadné vrátky. Libor Nemec ešte svoj nájazd nepremenil, Peter Repčík ale áno a upravil tak na 5:2. Na výhre Slovákov nič nemenil ani presilovkový gól Bouchera. V power-play pečatil slovenské víťazstvo Alex Čiernik.

<a href="http://<iframe title="vimeo-player" src="https://player.vimeo.com/video/784885390?h=10869d9d82" width="640" height="360" frameborder="0" allowfullscreen>http://<iframe title=”vimeo-player” src=”https://player.vimeo.com/video/784885390?h=10869d9d82″ width=”640″ height=”360″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Slovensko – USA 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
Góly:
3. L. Nemec (Žlnka, Š. Nemec), 31. Dvorský (Štrbák, Repčík) pres/1, 32. Bačo (Groch, Kmec), 34. Mešár (Š. Nemec, Šotek), 51. Repčík (Kmec), 60. Čiernik (Š. Nemec) – 5. Boucher (McGroarty, Gauthier) pres/1, 7. Brindley (Hutson, Stramel), 56. Boucher (Gauthier, Cooley) pres/1.
Rozhodovali: Magnusson (Švéd.), Salonen (Fín.) – Goncalves (Fr.), Grillo (USA), vylúčení: 4:2 na 2 min, navyše Bačo 5+DKZ za krošček a Connors 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 6 438 divákov
SR: Gajan – Š. Nemec, Funtek, Štrbák, Nátny, Kmec, Groch, Bečár – Mešár, Petrovský, Honzek – Sýkora, Dvorský, Čiernik – Žlnka, L. Nemec, Repčík – Dej, Štefančík, Šotek.
USA: Mbereko – Peart, Hughes, Hutson, Chesley, Ufko, Behrens, Mittelstadt – Gauthier, Snuggerud, Cooley – McGroarty, Blake, Lucius – Boucher, Savage, Duke – Brindley, Connors, Stramel – Lipkin.

<a href="http://<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/YSLlU4jHTZk" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>http://<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/YSLlU4jHTZk” title=”YouTube video player” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>