Pi. apr 26th, 2024

Hokejisti HC 19 Humenné zvíťazili v zápase 25.kola Tipos Slovenskej hokejovej ligy nad HK Vitar Martin 3:1 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Pred druhým Martinom a treťou Žilinou majú aktuálne deväť a desať bodový náskok, ich rivali majú o jeden odohraný zápas menej. Na výhre sa gólovo podieľali Martin Krajňák, Jakub Ragan a Igor Safaralejev. Humenčania tak po predvianočnej výhre nad obhajcom prvenstva Žilinou zdolali aj lanského finalistu. Duel sledovala rekordná tohtosezónna návšteva 1621 divákov.

Pre zverencov trénerskej dvojice Andrij Parfionov a Ivan Boržík sa zápasový program v kalendárnom roku skončil. Najbližšie budú v hre až v stredu štvrtého januára 2023, kedy o 18.00 hod. privítajú Topoľčany.

V Humennom na seba narazili prvý a druhý tím tabuľky, a na tempe zápasu to bolo aj vidno. Hneď po šestnástich sekundách dostali hostia presilovú hru, keď rozhodcovia vylúčili Filipa Vaška. V nej ale nedokázali ohroziť Krasanovského. Lepšie zahrali Martinčania presilovku po vylúčení Vrábeľa, no ani túto tú nevyužili, rovnako ako Humenčania nepotrestali vylúčenie Stančeka. V sedemnástej minúte hrali hostia aj tretiu presilovku, keď fauloval Dominik Borov, no ani tú nedokázali využiť a preto prvé tretina skončila bez gólov. Diváci sa gólov dočkali až v druhej tretine. Humenčania síce najskôr nevyužili presilovku po faule Jakuba Nemca, druhú po vylúčení Paulínyho už ale Martin Krajňák v tridsiatej minúte potrestal gólom. O minútu neskôr už bolo 2:0. Nová posila Legalin naservíroval puk spoza bránky Raganovi a ten strelou k bližšej žŕdke prekvapil Valluša. Hostia sa mohli vrátiť do hry pri dvojnásobnom vylúčení Kristián Horvátha, čo sa im v 36. minúte aj podarilo. Na 1:2 znížil Matej Dírer. Humenčania si komplikovali situáciu aj ďalšími vylúčeniami v tretej tretine. Martin ale nepotrestal fauly Dominika Borova a Lukáša Lačného, pri vylúčení Jakuba Ragana bol o tridsať sekúnd vylúčený aj Lahtinen. Nervozita gradovala. Do pästného súboja sa dostali Zekucia so Sokolim, následne bol vylúčený aj Paulíny. Hostia sa síce ubránili, no vyrovnávajúci gól už nestrelili, navyše, počas power-play inkasovali ešte raz a to z hokejky Igora Safaralejeva. Humenčania tak budú Silvestrovať na čele tabuľky a to pred sezónou nepredpokladal asi nikto…

HC 19 Humenné – HK Vitar Martin 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly:
30. Krajňák (Trandin) pres/1, 31. Ragan (Legalin), 59. Safaralejev (Ťavoda) – 36. Dírer (Sokoli) pres/1.
Vylúčení: 8:5, Zekucia – Sokoli 5+DKZ bitka. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smrek, Kocúr – Tomáš, Riš. Divákov: 1621.
HC 19: Krasanovský (56.-57. Jurčák) – Jacko, Novický, Marcinko, Ťavoda, Pulščák, Zekucia, Stripai, Farkaš – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Borov, Krajňák, Horvát – Ragan, Trandin, Legalin – Thomka, Markuš, Lačný.
HK VITAR: Valluš – Bobček, Semaňák, Krempaský, Lavička, Dvořák, Petran, Mešár, Nemec – Poliaček, Paulíny, Ďurina – Vaňo R., Dírer, Lahtinen – Juščák, Toma, Tiainen – Sokoli, Vaňo D., Stanček.