Pi. apr 26th, 2024

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 46.kola Tipos Extraligy na ľade Spišskej Novej Vsi 2:0 a natiahli svoju víťaznú sériu na tri duely. Navyše, so Spišiakmi neprehrali v 27 zápasoch v rade. O ich góly na Spiši sa postarali Jakub Suja a Adam Lapšanský, ktorý skóroval do prázdnej bránky. Michalovčania budú najbližšie v hre v pondelok 26. decembra, kedy ich od 18.30 hod. čaká domáci duel s Košicami.

26 zápasov trvala michalovská séria víťazstiev nad Spišiakmi a tú chceli predĺžiť aj vo štvrtok na Spiši. Proti ale boli domáci, ktorí konečne chceli Michalovčanov po viac ako piatich rokoch zdolať. Po prvej tretine boli bližšie k naplneniu plánov Michalovčania, hoci prvé šance si vypracovali domáci Hamráček s Myklukom. V šestnástej minúte v rozpätí pätnástich sekúnd putovali na trestnú lavicu Novák s Ališauskasom a Jakub Suja využil dvojnásobnú presilovku na otvorenie skóre. V druhej časti boli Spišiaci lepším tímom, nedokázali si ale poradiť so skvele chytajúcim Škorvánkom. Nepodarilo sa im to ani pri vylúčení Glazkova a ani po gólovej šanci Salitura. V úvode tretej tretiny nevyužili domáci na vyrovnanie ani vylúčenie Mihálika so Zabusovsom, naopak pri vylúčení Giľáka mohol skórovať Rapáč, opäť ale stroskotal na Škorvánkovi. Aj v tretej časti boli lepším tímom domáci, ktorí ale zlyhali v koncovke. Nepomohla im ani dlhočízna 150 sekundová power-play. V nej nakoniec Lapšanský gólom do prázdnej bránky pečatil michalovské víťazstvo na 2:0. Michalovská víťazná séria so Spišiakmi tak naďalej trvá.

HK Grotto Spišská Nová Ves – HK Dukla Ingema Michalovce 0:2 (0:1,, 0:0, 0:1)
Góly:
17. Suja (Pereskokov) pres/2, 60. Lapšanský (Paločko).
Vylúčení: 4:4, navyše Nellis – Zabusovs 5+DKZ hrubosť. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Rojík – Drblík, Stanzel. Divákov: 2511.
HK GROTTO: Melicherčík – Ouellet-Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Ulander, Malina, Tomala, Ordzovenský – Rapáč, Nellis, Šuty – Giľák, Salituro, Verbeek – Kerbashian, Myklukha, Vandas – Novák, Vartovník, Hamráček.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik, Stripai, Macejko – Pereskokov, Suja, Paločko – Žitný, Bjalončík, Lapšanský – Zabusovs, Buc, Bezúch – Vašaš, Galamboš, Chalupa.