Ne. máj 19th, 2024

Najmenej 36 ľudí prišlo o život pri pondelkovom požiari vo fabrike v centrálnej Číne v meste An-jang. Dve osoby sú stále nezvestné, uviedla v utorok čínska televízna stanica CCTV.

Požiar vypukol v bližšie nešpecifikovanej továrni v provincii Che-nan v pondelok popoludní. Dve osoby boli prevezené do nemocnice s ľahkými poraneniami. V nasadení bolo vyše 200 záchranárov a 60 hasičov.
Smrteľné požiare a priemyselné nehody sa v Číne vyskytujú pomerne často, pričom ich dôvodom je zanedbanie bezpečnostných predpisov. DPA pripomína, že v provincii Che-nan došlo k požiaru v budove fabriky aj v roku 2018 – zomrelo vtedy 11 ľudí.
V októbri 2017 horelo v nelegálnej továrni na výrobu topánok v provincii Fu-ťien na juhovýchode Číny. Zamrežované okná spôsobili, že zomrelo najmenej 37 osôb a mnohí ďalší utrpeli zranenia.
V marci 2019 prišlo o život pri výbuchu v chemickej továrni v meste Jen-čcheng 78 osôb. Explózia navyše zničila domy v okruhu niekoľkých kilometrov. Jednou z najhorších nehôd bol výbuch v chemickom sklade v severočínskom meste Tiencin v roku 2015, ktorý si vyžiadal 165 obetí.

adminpn

Od adminpn

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com