Ut. máj 28th, 2024

Pozícia opozičnej strany Smer-SD k vysloveniu nedôvery vláde je nemenná, všetkých 27 poslancov bude na hlasovaní prítomných a bude hlasovať za koniec vlády. Predseda strany Robert Fico o tom informoval po utorkovom posunutí hlasovania. Odmieta akékoľvek “kšefty a obchody”, najmä s ľuďmi, ako je líder OĽANO Igor Matovič. Tvrdí, že parlament prekvitá politickou korupciou. Jediným demokratickým riešením krízy sú podľa Fica predčasné voľby.

“Vo štvrtok (15. 12.) hlasujeme za pád vlády a urobíme všetko pre to, aby sme dosiahli predčasné parlamentné voľby, ktoré by mali byť v prvej polovici roka 2023,” vyhlásil Fico. Obáva sa ďalšieho posúvania hlasovania. Vyzdvihol význam januárového referenda o možnosti skrátiť volebné obdobie.

Matovič mal ponúknuť Smeru, že ak nezahlasuje za pád vlády, je pripravený rokovať o predčasných voľbách v septembri 2023. Fico však “obchodovanie” so šéfom OĽANO odmieta.

Fico hovorí o mafiánskych metódach, ktorými vedenie Národnej rady SR riadi parlament. “Ak má takto pokračovať rokovanie, tak budeme svedkami ďalších pokusov o politickú korupciu,” podotkol. Za politickú korupciu považuje napríklad ponuky na miesta na kandidátke strany.

Líder Smeru tiež vyzval predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), aby sa ospravedlnil za narážky v pléne o korupcii v súvislosti s poslancami Smeru. Zdôraznil, že nikto zo Smeru nie je z korupcie podozrivý ani obvinený.

Hlasovanie o návrhu na vyslovenie nedôvery vláde sa posúva na štvrtok na 17.00 h. Poslanci Národnej rady SR o tom rozhodli v utorok napoludnie, keď odsúhlasili procedurálny návrh predsedu poslaneckého klubu OĽANO Michala Šipoša. Odôvodnil to potrebou vytvoriť priestor na rokovania o riešení vzniknutej krízy vrátane možnosti volieb.

adminpn

Od adminpn

Pridaj komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com