Št. mar 28th, 2024

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce opäť raz dokázali, že sú remízovými kráľmi tejto sezóny. V zápase 25.kola Tipos Extraligy zdolali na svojom ľade Spišskú Novú Ves 3:2 po predĺžení, keď všetky góly strelili v presilovkách. Gólovo sa presadili Zack Osburne a dvakrát presne mieril Ivan Glazkov. Michalovská séria víťazstiev so Spišiakmi tak stále trvá a datuje sa už na 24 duelov.

V najvyššej hokejovej súťaži nastáva teraz reprezentačná prestávka. Michalovčania budú v hre až v utorok dvadsiateho decembra, kedy privítajú o 17.30 hod. v regionálnom derby celok Prešova.

V prvej tretine sa hral hokej, ktorý príliš nenadchol. Ani jedno z mužstiev si nevypracovalo čistú gólovú šancu. Blízko ku gólu boli najskôr hostia, ktorí ale vylúčenie Osburna nepotrestali, keďže presilovku zahrali veľmi zle. Po jej skončení prišla najväčšia šanca Michalovčanov. Bombu Paločka skryl pozorný Surák. Presilovku hrali hostia aj v úvode druhej tretiny, trvala iba minútu, keď Bjalončíka nasledoval na trestnú lavicu aj Kerbashian. V dvadsiatej šiestej minúte nepriniesla spolupráca zámorských hráčov Spišakom gól. Po prihrávke Salitura mieril Beaudry len do Škorvánka. Trest mohol prísť okamžite na druhej strane, Žitný ale v brejku mieril do žŕdky a Galamboš takisto Suráka neprekonal. Presne v polovici duelu prišlo tretie michalovské vylúčenie, keď fauloval Pavlovs a to už Spišiaci potrestali gólom. Matej Giľák síce na prvýkrát Škorvánka neprekonal, jeho druhá strela už ale skončila v sieti. Spišiaci teda boli blízko k tomu, aby prerušili dlhočíznu sériu bez víťazstva nad Michalovčanmi. Vlastnou nedisciplinovanosťou ale o to prišli. V tretej časti dostali až šesť nižších trestov, čo Michalovčania dokázali využiť na otočenie výsledku. V presilovke piatich proti trom najskôr Osburne vyrovnal a v rovnakom stave na ľade ich v 46. Minúte poslal do vedenia Ivan Glazkov. Vedenia ale domáci neudržali. Sto sekúnd pred koncom poslal duel do predĺženia Kerbashian.  Po jeho góle sa ďalšieho faulu dopustil Vartovník a hostia pykali opäť. Bod síce ubránili, v predĺžení ale opäť presne mieril Glazkov, ktorý rozhodol o michalovskom víťazstve.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Spišská Nová Ves 3:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0)
Góly:
44. Osburn (Žitný) pres/2, 46. Glazkov (Pavlovs) pres/2, 61. Glazkov (Osburn) pres/1 – 32. Giľák (Majdan) pres/1, 59. Kerbashian (Beaudry, Majdan)
Vylúčení: 5:7. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Štefik, Krajčík – Drblík, Tvrdoň. Divákov: 2108.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Glazkov, Michalčin, Hammond, Osburn, Mihalik, Macejko – Matúš Paločko, Pavlovs, Žitný – Bezúch, Buc, Zabusovs – Bjalončík, Suja, Okoličány – Chalupa, Galamboš, Vašaš.
HK: Surák – Romaňák, Ouellet Beaudry, Malina, Ališauskas, Ordzovenský, Ulander, Groch, Žiak – Majdan, Nellis, B. Rapáč – Verbeek, Kerbashian, Salituro – Vandas, Vartovník, Giľák – Hamráček, Tomala.