Št. apr 25th, 2024

Juniorom 1. BK Michalovce sa cez minulý víkend výrazne darilo. Na ich štíte zostali dve basketbalové bašty – Iskra Svit a MBA Prievidza. V šiestom kole najvyššej Extraligy Gold zdolali Iskru Svit na domácej pôde 68:66 a v siedmom Prievidzu hladko 82:50. Michalovskí juniori tak dosiahli prvé víťazstvá v GOLD skupine. Aktuálne im patrí s ôsmimi bodmi piate miesto. Do konca tohto roka budú v hre ešte raz a to v sobotu sedemnásteho decembra, kedy sa predstavia v Košiciach proti Diawinu.

Vo víkendovom zápase proti Svitu si juniori 1. BK Michalovce pripísali prvú výhru v skupine GOLD. Zápas síce nezačali s najlepšou energiou, ale postupne sa zlepšovali. Domáci výborne bránili, najväčším problémom bolo ale premieňanie pokusov zo stredných vzdialeností. Vôbec sa im nedarilo premieňať trojky, aj keď mali dostatok priestoru a času. Polčas ešte vyhrali hostia 33:30, v druhom sa ale obraz hry zmenil. Postupne Orli zlepšili prechod do protiútokov a v záverečnej štvrtine si vypracovali šesťbodový náskok. Svit síce kontroloval trojkou dve minúty pred koncom, no Michalovčania si vedenie už zobrať nedali.  Šesť sekúnd do konca domáci stratili na svojej polovici  loptu a hráč Svitu bol faulovaný pri streľbe za tri body so záverečným klaksónom. Našťastie premenil len jednu z troch trestných hodov a Michalovčania tak vyhrali v dramatickom stretnutí 68:66.

V nedeľu sa v Michalovciach predstavila Prievidza. Obdobne ako Svit, aj Prievidza hrá extraligu mužov. Favoritom boli hostia, nakoľko ich hráči majú viac skúseností z celoslovenských súťaží v mladších kategóriách. Orli začali výborne, keď rýchlo viedli a výborne sa im darila streľba. Prvú štvrtinu vyhrali jednoznačne 21:4.. Domáci predovšetkým výborne bránili. V druhej štvrtine sa hra vyrovnala a hostia častejšie skórovali. Michalovčania ale nepoľavili a v útoku sa im podarilo za polčas dať 50 bodov. V tretej štvrtine pokračoval zo strany Orlov bojovný výkon, peknými akciami a presnou streľbou dominovali. Vo štvrtej štvrtine ešte mierne zvýšili náskok a s prehľadom zvíťazili 82:50.

1.BK MICHALOVCE – Iskra Svit 68:66 (30:33)

P.Moravec 4, A.Bujdoš 23, Tertinský 7, M.Jasovský 20, T.Pončák 12, (Ragan 2, M.Uhľár, M.Štefan S.Serenčko, P.Kuliňák, M.Marcin)

1.BK MICHALOVCE – MBA Prievidza 82:50 (50:27)

P.Moravec 11, A.Bujdoš 28, Tertinský 11, M.Jasovský 28, T.Pončák, (Ragan 4, M.Uhľár, M.Štefan S.Serenčko, P.Kuliňák, M.Marcin)