So. dec 3rd, 2022

Rozsiahlej rekonštrukcii michalovskej krytej plavárne sme sa naposledy venovali v polovici júna. Od tých čias značne zmenila svoju vonkajšiu podobu.

Pozornosť púta najmä sklenená výplň tej časti objektu, v ktorej sú bazény. Predošlá výplň mala viac ako štyridsať rokov. Chátrala a značne prepúšťala teplo, čím vznikali obrovské straty na energiách. To už ale v žiadnom prípade nebude platiť.

„V súčasnom období dodávateľská spoločnosť realizuje sklenenú fasádu prístavby,“ doplnila vedúca odboru komunikácie, marketingu a kultúry Mestského úradu v Michalovciach Mgr. Mária Stričková. Vonkajší vzhľad športoviská tak má už aj v súčasnosti modernejší vzhľad. Sklenená fasáda vzbudzuje obdiv a viacerým Michalovčanom sa páči. Ako je známe z predošlých tlačových správ mesta, vďaka uvedenej prístavbe sa objekt kúpaliska rozšíri až zhruba o tri metre, čo je dosť. Týmto spôsobom vznikne rozsiahla voľná plocha. Mali by na nej byť vytvorené miesta na sedenie pre divákov rôznych plaveckých športových podujatí a návštevníkov kúpaliska. Stavbári robia sklenenú fasádu aj vo vonkajšej časti kúpaliska v smere od parkoviska, odkiaľ plaváreň vyzerá už tiež oveľa lepšie. Minulosťou (našťastie) je aj schátraná červená fasáda, ktorá mala už takmer 25 rokov, čo bolo dosť veľa. Bola nahradená modernejším a odolnejším stavebným materiálom.

„Na budove sú osadené všetky výplne otvorov z hliníkových profilov s izolačným trojsklom,“ pokračovala M.Stričková. Pribudnú aj ďalšie bazény. Nebudú chýbať vynovené šatne a sociálne zariadenia. V pláne je aj podlahové kúrenie. Spravené budú: nové elektrické rozvody, zdravotechnika a vzduchotechnika. Stavbári tento vyše 40-ročný objekt kompletne zateplia. Stavebné práce by mali byť hotové v priebehu budúceho roka. O tom, že objekt bude modernejší nikto nepochybuje. Pozornosť však dodnes vzbudzuje až trojnásobné predraženie stavebných prác, o ktorom sme vás podrobne informovali v júnovom vydaní novín. Ako je všeobecne známe, príčinou boli aj chyby v projektovej dokumentácii a dodatočné stavebné práce. V projekte pribudli aj ďalšie bazény, s ktorými sa predtým nerátalo. Rozpočtový náklad sa tak zvýšil z dva a pol na štyri a pol milióna eur.

Nielen opoziční poslanci mestského zastupiteľstva, ale aj mnohí Michalovčania tvrdia, že za tieto peniaze sa mohla postaviť aj úplne nová krytá plaváreň…

adminpn

Od adminpn