Št. jún 20th, 2024

V skorých štvrtkových (30.6.) ranných hodinách prechádzala 59-ročná žena v blízkosti jednej z čerpacích staníc v Michalovciach, keď si za sebou všimla kráčajúceho muža. Upozornila ho, aby šiel preč, inak zavolá políciu, muž však za ňou kráčal ďalej a po chvíli ju fyzicky napadol. Poškodená žena začala utekať smerom k čerpacej stanici, aby si zavolala pomoc, muž ju však dobehol a ostrým predmetom ju bodol do oblasti chrbta. „Hrdina“ potom z miesta činu ušiel.

Ženu si po príchode na miesto do svojej opatery prevzala posádka rýchlej zdravotnej pomoci. Keďže útok muža smeroval do oblasti životne dôležitých orgánov, podľa predbežného vyjadrenia lekárov žena utrpela ťažkú ujmu na zdraví. Muža podozrivého z útoku policajti zbadali utekať po neďalekej ulici, na výzvy, aby zastavil, však nereagoval a v úteku pokračoval ďalej. Ďaleko však neušiel, michalovskí PMJčkari, „obvoďáci“ i psovod boli rýchlejší ako on. Aj v ich rukách sa pokúšal o útek, rozhadzoval rukami, kopal okolo seba a kládol aktívny odpor, nestačilo mu to však a s putami na rukách putoval na policajné oddelenie. Ostrý predmet, ktorý bol u muža nájdený, bol zaistený a zaslaný na kriminalisticko-expertízne skúmanie.

Podozrivý muž bol podrobený dychovej skúške, ktorá potvrdila prítomnosť alkoholu v jeho dychu v množstve 0,49 mg/l alkoholu v dychu (1,02 promile). Po vykonaní nevyhnutných procesných úkonov vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach z trestného činu ublíženia na zdraví obvinil 22-ročného Milana z Michaloviec, ktorému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov. Michalovský policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby.

KR PZ

adminpn

Od adminpn

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com