Št. jún 20th, 2024

Už po desiatykrát sa môžu profesionálni aj amatérski fotografi zapojiť do súťaže Choď a foť, ktorú každoročne vyhlasuje Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Organizátori chystajú pre tento jubilejný ročník viacero noviniek.

„Bez Choď a foť by sme si našu činnosť už ani nevedeli predstaviť. Táto súťaž je taká ´stará´ ako naša organizácia, vyhlasujeme ju od začiatku nášho pôsobenia. Za desať rokov sme videli nespočetne veľa úchvatných, jedinečných snímok a ich autori nás dokážu stále niečím novým prekvapiť. Tešíme sa, že niektorí fotografi popri tejto súťaži aj profesionálne vyrástli. Pre nich je to možnosť, ako sa spopularizovať a nechať si posúdiť kvalitu snímok naozajstnými profesionálmi, keďže prihlásené fotografie využívame ďalej pri našich aktivitách s použitím mena autora. Už teraz sme v očakávaní, ako dopadne tento 10. ročník,“ vyjadril sa výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško. 

„Predpokladáme, že počty volajúcich sa so silnejúcou štvrtou vlnou a pribúdajúcimi prípadmi Covid pozitívnych v kraji budú zvyšovať a my sme na to pripravení. Na našu linku vieme dosadiť dostatok informátorov, ktorí ľuďom zodpovedia otázky týkajúce sa postupu pri liečbe covidu v domácom prostredí, ale i liečbe antivirotikami a monoklonálnymi protilátkami. Taktiež im poskytneme informácie o vhodných liekoch v boji s týmto ochorením, výživových doplnkoch a správnom meraní saturácie či dostupnosti kyslíkovej terapie,“ priblížil infolinku Covid-19 Prešovského samosprávneho kraja jeho predseda Milan Majerský.

Na počesť desiateho výročia fotografickej súťaže vydá KOCR Severovýchod Slovenska fotoalbum, dokumentujúci víťazné snímky v jednotlivých kategóriách z predchádzajúcich ročníkov. Publikácia bude mementom vzácneho jubilea. V priebehu posledných desiatich rokov vyskúšalo túto súťaž niekoľko stoviek fotografov, ktorí prihlásili tisíce snímok. Choď a foť dokazuje, že Prešovský kraj je najfotogenickejším krajom na Slovensku, pretože každoročne zachytáva, aké kultúrne, prírodné a architektonické bohatstvo ukrýva. „Fotografická súťaž Choď a foť nabrala, od jej vzniku spred 10 rokov, keď sme prvýkrát vyhodnotili fotografie, veľký progres v kvalite snímok, ich počtu či porotcov, ktorí prijali pozvanie do poroty a poskytli tak svoje meno, ako záruku kvality hodnotenia. Fotografi, ktorí sa zúčastnili poslali snímky snáď zo všetkých kútov Prešovského kraja a čo je podstatné, námetov na fotenie v tomto kraji je nevyčerpateľné množstvo. Veľmi sa teším, že to funguje. Pri fotení snímok pre 10. ročník prajem všetkým dobré svetlo,“ zaželal súťažiacim veľa zdaru dlhoročný predseda poroty, fotograf Jano Štovka (MQEP). Okrem Štovku v minulosti hodnotili prihlásené fotografie ďalší profesionáli, ako napr. Martin Krystýnek (MQEP), Filip Kulišev (MQEP a FBIPP), Ivan Čaniga (MQEP), Marián Kuric (APFSR) či spevák Peter Bič.

Počas roka oznámi KOCR Severovýchod Slovenska ďalšie novinky, ktoré budú spojené s oslavami 10. ročníka súťaže. „Veríme, že po troch rokoch sa nám s výhercami podarí v závere roka už stretnúť osobne. Veľmi nás mrzí, že predchádzajúce dva ročníky sme museli vyhodnotiť ´neosobne´ bez vernisáže. Budeme sa snažiť, aby vyhodnotenie tohto ročníka zodpovedalo jeho významu,“ dodáva Janoško.

adminpn

Od adminpn

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com