Pi. apr 26th, 2024

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce postúpili do finále Slovenského pohára a majú tak šancu zabojovať o jubilejný trinásty triumf v najstaršej ženskej klubovej súťaži, ktorý by bol ich desiaty v rade. Michalovčanky v semifinále uspeli na horúcej pôde lídra MOL ligy HK Slovan Duslo Šaľa, ktorý zdolali 27:22 a Šaliankám tak pripravili prvú tohtosezónnu porážku na domácej pôde. Pre zverenky trénera Petra Kostku ešte sezóna nekončí. V utorok ich totiž od 17.30 hod. čaká dohrávaný duel jedenásteho kola MOL ligy s Mostom.

Zemplínčanky neboli v súboji so Šaľou po dlhšej dobe favoritkami duelu. Duslo totiž v sezóne kráča od jedného víťazstva k druhému a zimuje na čele MOL ligy. Obhajca prvenstva sa na rozdiel od neho trápil a patrí mu až piate miesto. Aj napriek tomu držali Michalovčanky opraty zápasu celý čas vo svojich rukách. Prehrávali iba raz, v ôsmej minúte 4:5, v ostatnom čase držali vedenie. V prvom polčase vyhrávali tesne o jeden, či dva góly a polčas nakoniec vyhrali 14:13. V druhom dejstve sa Šaľa viackrát taktiež dotiahla na jeden gól. Na začiatku poslednej desaťminútovky ale prišla rozhodujúca päťgólová šnúra, pri ktorej Michalovčanky dali z 21:20 na 26:20 a definitívne tak rozhodli o svojom víťazstve. Duel nakoniec vyhrali 27:22 a sú tak prvými finalistami Slovenského pohára. Ich súper vzíde z dvojice Dunajská Streda Stupava, ktorá sa stretne v stredu štvrtého januára.

HK Slovan Duslo Šaľa – MŠK Iuventa Michalovce 22:27 (13:14)
Pok. hody:
4/3 – 2/2. Vylúčené: 1 – 6, ČK: Dvorščáková (Michalovce – za tri vylúčenia). Rozhodovali: Budzák a Záhradník. Divákov: 500.
HK SLOVAN DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková – Takáčová, Rácková, Vargová 4, Konigová 3, Pócsiková 2, Ščípová 9/3, R. Šalatová, Ušiaková, Tulipánová 2, Kusyová, E. Pastoreková 1, Somogyi, Varjassiová 1, Ratvajská.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 2, Štefaniková 1, Dmytrenková, Popovcová 4, Soskyda, Kohučová, Borysevyčová, Wollingerová 4, Kompaniecová 7/1, Kolovská 1, Klučková 1, Krivokapičová 7/1.