Pi. apr 26th, 2024

Futbalisti Chorvátska získali na svetovom šampionáte druhú medailu po sebe a tretiu v histórii. Po striebre, ktoré získali pred štyrmi rokmi sa tentoraz tešia z bronzovej medaile. V súboji o tretie miesto totiž zdolali Maroko 2:1. Chorváti tak majú druhý bronz, prvý získali na svetovom šampionáte v roku 1998 vo Francúzsku. Naopak, Maroko sa nestane prvým medailistom z „čierneho kontinentu“.

Zaujímavý duel bol gólmi okorenený v prvom polčase. V ňom išli Chorváti do vedenia v siedmej minúte po presnej hlavičke Jožka Gvardiola. Maroko odpovedalo už o dve minúty, keď na 1:1 vyrovnal Dari. O všetkom rozhodol tri minúty pred koncom prvého polčasu krásnym gólom Oršič. V druhom dejstve sme už gól nevideli, Chorváti tak získali bronzové medaily.

Chorvátsko – Maroko 2:1 (2:1)