Pi. apr 26th, 2024

Cenné tri body získali v stredu hokejisti HC 19 Humenné a ďalšou odmenou je pre nich návrat na prvé miesto v tabuľke TIPOS SHL. V stretnutí 21. kola zvíťazili na ľade Modré krídla Slovana hladko 5:1. Dva góly strelil Dominik Borov, po jednom pridali Lukáš Lačný, Jakub Ragan a Kristián Horvát. Po tomto víťazstve sa vrátili na prvé miesto v tabuľke, keď majú rovnaký počet bodov 46 bodov, aj rovnaký rozdiel v skóre (+29), dali ale o desať gólov viac.

Humenčania sa najbližšie predstavia v piatok na domácom ľade, keď privítajú v zápase 22. kola Žiar nad Hronom.  Po tomto zápase ich čaká ďalší dôležitý už v pondelok dvanásteho decembra, kedy o 17.00 hod. privítajú v odvetnom stretnutí semifinále JOJ Slovenského pohára HK Gladiators Trnava. Prvý duel prehrali u súpera 2:4.

Prvá tretina duelu v hlavnom meste bola vyrovnaná, o čom svedčí aj pomer striel na bránu (10:10). Humenčania v samom závere predsa jednu strelu premenili na gól, keď sa presadil Lukáš Lačný. V druhej tretine prišli chvíle Dominika Borova, ktorý v rozpätí troch minút skóroval dvakrát a upravil tak na 3:0. Hneď v úvode tretej časti presne mieril aj Jakub Ragan a keď sa v 53. minúte presadil aj Kristián Horvát, bolo rozhodnuté. O čisté konto Humenčanov pripravil Michal Matoušek tri minúty pred koncom.

Modré krídla Slovana – HC 19 Humenné 1:5 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly:
57. M. Matoušek (Fereta) – 19. Lačný (D. Markuš, Ťavoda), 27. Borov (D. Markuš, Lenďák), 30. Borov, 41. Ragan (Safaralejev, Vrábeľ), 53. Horvát
Vylúčení: 3:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Adamec, Krist – Hanko, Bezák. Divákov: 105.
MODRÉ KRÍDLA: Baroš – Demo, Žabka, Beňo, Březák, Fereta, Hauser, Myšiak, Lopuchovský – Kukumberg, Presiniger, Ožvald – Fetkovič, Lipianský, Múčka – Šotek, Mamonov, Trubač – Bubica, Petráš, M. Matoušek.
HC 19: Krasanovský – Jakvo, Lenďák, Stripai, Ťavoda, D. Kmec, Novický – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Ragan, Krajňák, Horvát – Borov, D, Markuš, Lačný – Farkaš, Pulščák, Miškuf.

Ostatné výsledky 21. kola: Vlci Žilina – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 8:4, HK Brezno Knights – HK Vitar Martin 1:3, TSS Group Spartak Dubnica – HC Topoľčany 3:5, HK Levice – HK 95 Považská Bystrica 5:4, HK Gladiators Trnava – HK Esmero Skalica 6:5 po predĺžení.