Pi. apr 26th, 2024

Víťazná šnúra hokejistov HK Dukla Ingema Michalovce pokračuje aj naďalej. Michalovčania natiahli šnúru víťazstiev na štyri v zápase dvadsiateho druhého kola najvyššej Tipos Extraligy, v ktorom na domácom ľade zdolali HK Poprad 2:1. Ide už o deviaty duel, v ktorom Zemplínčania bodovali (z toho osem vyhrali). Po prvej tretine síce prehrávali po góle Kukuču 0:1, v druhej časti ale vyrovnal Vašaš a v poslednej minúte v presilovke skóroval aj Ivan Glazkov. Zverenci trénera Romana Stantiena sa najbližšie predstavia v nedeľu v Košiciach, kde ich v Steel aréne čaká druhé východoslovenské derby v rade.

Východoslovenské derby odštartovali lepšie hostia z Popradu, ktorí boli lepším tímom a iba novopečený reprezentant Stanislav Škorvánek v michalovskej bráne mohol za to, že po prvej dvadsaťminútovke nebolo rozhodnuté. Hostia prestrieľali Michalovčanov 20:7, zlyhávali ale v koncovke. V úvodných šiestich minútach oba tímy nepremenili presilové hry. Michalovčania mohli dokonca aj inkasovať, Škorvánek vychytal Mateja Paločka. Michalovský brankár ukázal reprezentačnú formu aj v štrnástej minúte, kedy zlikvidoval šancu Kukuču, o niekoľko sekúnd na to ale popradský útočník druhý súboj s ním vyhral a otvoril skóre 0:1. V druhej časti sa Michalovčania dostali do hry. Pomohli im k tomu dve presilové hry, ktoré síce nevyužili, no dostali sa do tempa. Rovnako pochodili aj Popradčania pri vylúčení Szypulu, po návrate kanadského útočníka dokonca inkasovali. Nepokryli si totiž jeho návrat na ľad, Michalovčania sa dostali do brejku dvoch na jedného a Filip Vašaš spustil poriadnu dávku plyšákov na ľad. Po vyrovnaní diváci opäť videli hokej, ktorý nenadchýnal. Viac z hry mali stále Popradčania. Tí vyslali na michalovskú bránu až päťdesiat striel, iba jedna si ale našla miesto v sieti. Keď sa už zdalo, že príde ďalšia michalovská remíza, Kotvan fauloval v útočnom pásme Matúša Paločka a Michalovčania hrali presilovku. Tú 36 sekúnd pred koncom zužitkoval na víťazný gól Ivan Glazkov, ktorý rozjasal zamrznuté tribúny.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly:
34. Vašaš (Szypula, Glazkov), 60. Glazkov (Zabusovs, Pavlovs) – 14. Kukuča (Mlynarovič, Matej Paločko).
Vylúčení: 2:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Výeta – Ordzovenský, Valo. Divákov: 2845.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Macejko – Zabusovs, Pavlovs, Matúš Paločko – Žitný, Buc, Lapšanský – Szypula, Suja, Bezúch – Vašaš, Galamboš, Chalupa.
HK: Rychlík – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš, Jasečko – Livingston, Skokan, Razgals – Záborský, Bubela, Svitana – Matej Paločko, Mlynarovič, Kukuča – Juhola, Paukovček, Valigura.