Pi. mar 29th, 2024

HK DUKLA MICHALOVCE – HC KOŠICE 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Góly: 35. Mašlonka (Przygodzki, Ross) – 8. Slovák (Paršin, Volgin), 19. Ihnačák (McPherson, Klhůfek), 59. Volgin, 59. McPherson (Bartánus, Snuggerud)

Rozhodovali: M. Novák, Hronský – Durmis, Crman, vylúčení: 8:2 na 2 min, navyše Kukuča (Mich.) a Snuggerud (Koš.) obaja 5+DKZ za pästný súboj, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0 /stav série: 0:1/

Zostavy:
HK Dukla Michalovce: Vošvrda – Doherty, Ross, Pavlin, Macejko, Bokroš, Mihálik, Mudrák – Erkinjuntti, Cameranesi, Regenda – Faith, Galamboš, Keränen – Mašlonka, Mráz, Galbavý – Przygodzki, Buc, Kukuča
HC Košice: Košarišťan – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Saucerman, Deyl, Romančík, Jacko – Klhůfek, Chovan, Rogoň – McPherson, Ihnačák, Bartánus – Paršin, Slovák, Pereskokov – Jokeľ, Mrázik, Milý

Hostia už v prvej tretine ukázali, že sú dobre pripravení. Od konca 2. minúty hrali Michalovčania oslabení, no Košičania ešte neskórovali. Gólom sa neskončila ani sľubná šanca Saucermana, no druhú presilovku už Košičania využili. Slovák na hranici bránkoviska prihrávkou hľadal spoluhráča, no hráč domácich puk nešťastne zrazil za brankára Vošvrdu – 0:1. Domáci sa v prvej časti nedokázali dostať do hernej pohody a v 19. minúte inkasovali druhý gól. McPherson prihrávkou z otočky prekvapil obranu domácich a Ihnačák zblízka prekonal Vošvrdu – 0:2.
Aj v úvode druhej tretiny boli lepší hostia, no Michalovčanov povzbudila presilovka v 26. minúte. Tú síce nevyužili, no vytvorili si počas nej šance. V 34. minúte brankár hostí Košarišťan zmaril prečíslenie domácich a krátko na to mu pomohla aj žŕdka, keď si takmer strelil vlastný gól. V 35. minúte však už inkasoval po rýchlej akcii domácich, ktorú zakončil nepokrytý Mašlonka – 1:2. V 38. minúte mohol Milý zvýšiť na 1:3, no brankár Vošvrda napravil chybu spoluhráčov.

Oba tímy si v tretej tretine dávali pozor na chyby a vylúčenia a šancí spočiatku nebolo veľa. Dianie v záverečnej časti gradovalo postupne. Najskôr Klhůfek nezvýšil náskok Košičanov, keď mu sľubnú šancu zmaril Vošvrda. Vyrovnanie nepriniesla ani príležitosť Galbavého a tak sa domáci v 58. minúte odhodlali k hre bez brankára. Ani so šiestimi hráčmi v poli však nevyrovnali a inkasovali ďalšie dva góly. Na 1:3 upravil do prázdnej bránky Volgin a hostia pridali gól aj v pokračujúcej snahe Michaloviec o vyrovnanie. Na 1:4 uzavrel McPherson.