Pi. apr 26th, 2024

FK HUMENNÉ – STROPKOV 5:1 (1:0)

Góly: 48. a 68. Roland Černák, 86. a 90. Štefan Harvila, 43. Jakub Bavoľár – 55. Adrián Leško.

Žlté karty: 68. Pe. Šuľák – 43. I. Levchenko, 45. M. Kmiť, 90. K. Kuzma. Červená karta: nikto – 72. Igor Levchenko (kopnutie súpera riskantným spôsobom). Rozhodovali: D. Havira – Z. Lang, M. Jasečko – 500 divákov.

FK HE: Dávid Slávik (88. Filip Piroščák) – Pe. Šuľák, C. Vasiľ, E. Streňo, F. Bednár, Š. Harvila, M. Zlacký, M. Polaščík, I. Komjatý (85. Pe. Kridla), R. Černák (88. Š. Ganaj), J. Bavoľár (65. M. Dzurjo). Tréner: Jozef Škrlík – Andrej Čirák. MŠK Tesla: Igor Levchenko (73. Viliam Rusinko) – A. Leško, M. Harvilko, D. Daniuk, F. Varga (77. B. Artim), M. Matkobiš, V. Bochin, Pe. Poľák (46. D. Petrišin), M. Grujović (77. M. Korba), K. Kuzma, M. Kmiť (73. V. Rusinko). Tréner: Ľuboš Reiter.

Trošku dlhšie si fanúšik musel počkať na gólovú radosť… Najprv sa zdalo, že to bude ťažký boj. Herný úvod patril hosťom, neskôr sa domáci rozohrali. Dvadsiata ôsma minúta – pocta zosnulému rodákovi Mariánovi Čišovskému (symbol čísla na drese, ktorý obliekal)… Po „údajnom“ faule na domáceho hráča v 30. min. zostala píšťalka rozhodcu mĺkva, následný trestný kop nenašiel cieľovú hodnotu. O dve minúty dve tutovky v pokutovom území hostí iba volali po góle. Obranné hradby Stropkova fungovali dokonale takmer celý prvý polčas, aj keď v druhej fáze atakovali Humenčania šestnástku hostí, aj golman niekoľkokrát musel podržať bezgólový stav. Prišla 43. minúta, brankár Levchenko si myslel, že spoza ešte pred bránkovou čiarou vyškriabal loptu, pomedzný mal zastrený výhľad, nepískal, následne hlavný arbiter konal a ukázal na stredovú čiaru, s čím golman hostí evidentne nesúhlasil, keďže vybehol mimo hracieho poľa a… získal žltú kartu… Gól Jakuba Bavoľára zostal v platnosti. V 45. min. Komjatý sám po spolupráci s Polaščíkom mieril zoči-voči z akcie sprava trestuhodne iba popri ľavej žrdi brány.

Agilný Roland Černák si aj v tomto stretnutí vylepšil gólovú štatistiku. Prvýkrát sa tak udialo v 48. minúte. Jedinú korekciu pre hostí zabezpečil v 55. minúte štandardkou Adrián Leško, keď znížil na rozdiel jedného gólu. Humenčania nepoľavili, chceli doma potvrdiť plný zisk bodov. Rozbehnutý R. Černák v 68. minúte opäť prekvapil stropkovského brankára a zvýšil vedenie domácich na 3:1. Zrejme gólový strelec nebol komfortný pre súpera. Po sedemdesiatich minútach hry sa dočkal faulu mimo šestnástky hostí, brankár hostí Igor Levchenko videl druhé žlté napomínanie a vylúčenie. Šanca Kuzmu v 76. min., brankár vyboxoval ponad hornú žrď. O minútu Streňo z hranice šestnástky napálil obranu a z nasledovnej akcie Leško mieril ponad z rovnakej pozície na opačnej strane. V 85. min. nádherne vyrazil v rybičke tutovku na roh popri ľavej žrde tutovku domácich striedajúci brankár Rusinko. Osvedčený čin kapitána E. Streňa v 86. minúte, zahrávaný rohový kop dopravil do brány súpera Štefan Harvila – 4:1. Striedania na konci stretnutia sa dočkal aj druhý golman Humenného, F. Piroščák. Posledná sekunda zápasu rozvlnila nielen bránu hostí, ale aj fanúšikov humenského futbalu. Š. Harvila odhlavičkoval z hranice päťky piaty humenský gól v tomto stretnutí. V nadstavenom čase nechal Streňo vyniknúť brankára súpera, keď poslal jeho tutovku ponad hornú žrď.

Stretnutie 9. kola FK Humenné sa v nedeľu 20. septembra o 15.00 hod. odohrá na trávniku MFK Snina.

-MJK- / FOTO MJK

VRANOV N/TOP. – SNINA 3:2 (2:1)

Góly: 17. a 90+. (11m) Erik Burckák, 23. Jakub Verčimák – 43. a 79. Lukáš Bednár.

Žlté karty: 38. I. Petruk – 53. M. Pčola, 81. V. Voroňák, 90. A. Ondika. Rozhodovali: C. Juhás – J. Baldovský, P. Adamčo – 200 divákov.

MFK VT: Martin Kapraľ – Mi. Lukáč, M. Hanuščák (79. L. Ristovski), M. Kozel, D. Hreha, J. Verčimák, T. Mikluš (87. M. Jakubov), I. Petruk, D. Sabol (73. Š. Kertis), E. Burcák, K. Močić. Tréner: Roman Lazúr. MFK SV: Miloš Lojka – J. Lukáč, D. Janko, M. Iablonskij, D. Rohulskyi (78. A. Ondika), A. Holinka (46. D. Matta), V. Voroňák, M. Pčola (78. M. Hreha), E. Hanc, L. Bednár (87. M. Losiev), R. Dický. Tréner: René Kočan – Marek Lukáč.

V 3. min. obrovská šanca domácich, po kombinácii zľava sa Burcák ocitol sám pred brankárom Lojkom, ale špicou slabo vystrelil. O minútu center Rohulskyieho zľava, no Bednár nikým nekrytý v päťke loptu nedotiahol. V 16. min. Voroňák napriahol spoza šestnástky, avšak nezakončil do stredu brány. V 17. minúte vyšla Vranovu krídelná akcia, po ľavom krídle prízemný center zužitkoval osamotený Erik Burcák – 1:0. V 23. minúte rohový kop domácich vyrazil golman Lojka do priestoru veľkého vápna, odkiaľ z prvej Jakub Verčimák zavesil vinkel sninskej svätyne – 2:0. V 34. min. po rohu domácich a odrazenej lopte Verčimákovu jedovku obrana hostí zrazila opäť na roh. V 36. min. Janko z priameho kopu 20 m vyprášil rukavice brankára Kapraľa. V 43. minúte center E. Hanca sprava zrazil Kapraľ na brvno a nikým nekrytý Lukáš Bednár nemal problém doklepnúť loptu do prázdnej brány – 2:1.

Humenčania po obrátke v 57. min. podnikli po rohu hostí rýchly brejk, ale osamotenému Petrukovi odskočila v poslednej chvíli lopta, ktorú s istotou kryl Lojka. V 60. min. Burcák z otočky pálil, ale hosťujúci J. Lukáč strelu zrazil na roh. O minútu ďalší pokus hostí spoza šestnástky skončil vedľa, potom Petruk mieril vedľa. V 65. min. Iablonskij vystrelil zľava z 30 m, lopta zaplachtila a skončila na hornej žrdi. O dve minúty sa domáci ocitli v tutovke, keď D. Hreha sa po kolmej prihrávke sám pred Lojkom nepresadil. V 73. min. výkop Janka predĺžil Lukáč a Dický z päťky v ideálnej pozícii prestrelil. V 79. minúte Iablonskij potiahol zľava do stredu poľa, našiel vpravo voľného Voroňáka, ktorý z prvej prihral do päťky Lukášovi Bednárovi a ten rozvlnil sieť vranovskej brány a vyrovnal skóre. Stretnutie zažilo hektický záver. V 90. min. obrovská šanca hostí na zvrátenie skóre, po pravej strane unikol Matta, loptu naservíroval Jankovi, pred vranovským brankárom sa ocitli traja Sninčania, ale ten spálil nemožné, keď netrafil poloprázdnu bránu. Zrejme, musel prísť trest, v nadstavenom čase po faule záložníka Ondiku (podrazenie súpera riskantným spôsobom) bol nariadený pokutový kop, ktorý Erik Burcák s prehľadom premenil. Hostia nezvládli situáciu v nadstavenom čase. Je to kruté, ale zápas sa hrá do záverečného hvizdu hlavného rozhodcu. Po výbornom výkone Sninčanov sa tešili z víťazstva v konečnom dôsledku  domáci Vranovčania…

Už túto nedeľu o 15-tej hodine uvidia futbaloví fanúšikovia susedské derby na sninskom trávniku, kedy vyzvú súpera z Humenného.

(ml) / FOTO IM

8. kolo * Lipany – Sobrance/Sobranecko 6:0, Kalša – Plavnica 2:1, Slávia Košice – Spiš. N. Ves 2:1, Krompachy – Bardejov. N. Ves 3:2, Spiš. Podhradie – Giraltovce 3.0, Prešov – Svidník (15.9.2020).

HUMENNÉ                8          7          1          0          27:7     22

Lipany                        8          5          3          0          20:5     18

Plavnica                     8          5          2          1          17:8     17

Prešov                        7          5          1          1          19:7     16

Slávia TU KE             8          4          2          2          19:12   14

Vranov                       8          4          1          3          10:13   13

Stropkov                    8          3          2          3          14:16   11

Kalša                          8          3          1          4          18:17   10

SNINA                        8          3          1          4          14:14   10

Sobrance                    8          3          1          4          11:16   10

Krompachy                8          2          2          4          9:18     8

Giraltovce                  8          2          1          5          7:16     7

Spiš. Podhradie          8          2          1          5          14:25   7

Spiš. N. Ves                8          1          3          4          11:17   6

Bardejov. N. Ves       8          2          0          6          7:16     6

Svidník                       7          0          2          5          4:14     2