Pi. mar 29th, 2024

MFK SNINA – FK HUMENNÉ 0:1 (0:0)

Gól: 79. Filip Bednár. Žlté karty: 51. M. Ferko, 78. M. Losiev – 80. M. Zlacký, 87. F. Bednár. Rozhodovali: L. Dzivjak – I. Jurášek, J. Maliňák, J. Onofrej – 300 divákov.  MFK: Miloš Lojka – Jo. Lukáč, D. Janko, M. Iablonskij, M. Losiev (82. D. Matta), D. Rohulskyi (86. A. Holinka), M. Ferko (76. M. Hreha), V. Voroňák, E. Hanc, L. Bednár, R. Dický. Tréner: René Kočan – Marek Lukáč.

FK HE: Dávid Slávik – Pe. Šuľák, C. Vasiľ, E. Streňo, F. Bednár, Š. Harvila, M. Zlacký, M. Polaščík (56. M. Dzurjo), I. Komjatý, R. Černák (90. M. Milunović), J. Skvašík (62. J. Bavoľár). Tréner: Jozef Škrlík – Andrej Čirák.

V dlho očakávanom derby nehral sa pohľadný futbal, čo sa týka kvality, prevládala bojovnosť a nasadenie či organizácia hry. Domáci sa postavili zoči-voči favoritovi súťaže, v posledných zápasoch dodali nie veľmi vydarené výsledky. Sninčania si nezaslúžili prehrať v tomto prípade.

Po opatrnom úvode z oboch strán sa ocitli domáci v zaujímavej skrumáži, no nevyužili ju.  V 6. min. tečovaný pokus Rohulskyieho bol zrazený na roh a po odrazenej lopte pokus Ferka nenašiel cieľ. V 14. min. štandardná situácia humenského Streňa mala za následok takmer vlastný gól, keď Rohulskyi loptu „lízol“ a strelu k ľavej žrdi brankár Lojka zázračným zákrokom vyrazil na roh. Následne Bednár hlavičkoval ponad bránu. Štandardku Janka v 16. min. sprava hlavou Voroňák predĺžil na Iablonskijeho, ktorý sám pred bránou hlavičkoval tesne vedľa. O minútu Janko – Dický hlavou do rúk Slávika.  V 18. min. ďalekonosná obaľovačka skončila privysoko. Jankova zblokovanú strelu v 24. min. pätičkou Bednár vysunul Iablonskijeho, ale toho v poslednej chvíli zblokovali na roh. V 43. min. nebezpečná štandardka Streňa, ale Pe. Šuľák na zadnej žrdi šancu nezužitkoval. Faul o minútu neskôr mal dôvod potrestať Černák, Lojka jeho strelu vyrazil, rovnako dorážku zľava.

Po obrátke v 51. min. a ďalšom faule domácich nasledoval priamy kop sprava, ale nebezpečnú situáciu Streňa zvládol Jo. Lukáč a loptu upratal na roh. V 54. min. zahrával roh Losiev, ale Jankov center nezvládol menovaný. V 62. min. brankár Slávik kryl priamy kop Janka. O tri minúty rýchly brejk Humenčanov odvrátil Dický v poslednej chvíli na roh.  V 67. min. po pase sprava postupoval Losiev sám na humenského golmana, ale ten bravúrne zakročil. V 72. min. štandardka Humenčanov, avšak loptu letiacu cez päťku nikto nedorazil. V 74. min. sa nešťastne pošmykol Dický, loptu mu vypichol Streňo, ale sprava bombou napálil do žrde brány. O minútu letela strela Harvilu do náručia Lojku. Rozhodnutie zápasu zaznamenala 79. minúta, kedy rohový kop prešiel cez bližšiu žrď a polovysoký center so šťastím zle trafil Filip Bednár, no lopta si našla cestu do siete. V 85. min. Bavoľárova akcia zľava bola zrazená na roh. Skrumáž v 89. minúte v obrane hostí po štandardke Janka -humenská obrana upratala šancu a zo sninského zeleného trávnika si odniesli plný počet bodov.

Stretnutie 10. kola odohrá FK Humenné 26. septembra o 15.00 hod. v Plavnici; Slávia TU Košice bude 27. septembra o 10.30 hod. hostiť Sninčanov.

(Marek Lukáč)

9. kolo * Spiš. N. Ves – Prešov 2:0, Giraltovce – Kalša 0:4, Stropkov – Slávia Košice 1:3, Plavnica – Vranov 0:1, Sobrance/Sobranecko – Spiš. Podhradie 0:3, Bardejov. N. Ves – Lipany 1:3, Svidník – Krompachy 2:1.

HUMENNÉ                9          8          1          0          28:7     25

Prešov                        9          7          1          1          26:7     22

Lipany                        9          6          3          0          23:6     21

Slávia TU KE             9          5          2          2          22:13   17

Plavnica                     9          5          2          2          17:9     17

Vranov                       9          5          1          3          11:13   16

Kalša                          9          4          1          4          22:17   13

Stropkov                    9          3          2          4          15:19   11

SNINA                        9          3          1          5          14:15   10

Spiš. Podhradie        9          3          1          5          17:25   10

Sobrance                    9          3          1          5          11:19   10

Krompachy                9          2          2          5          10:20   8

Giraltovce                  9          2          1          6          7:20     7

Spiš. N. Ves                9          1          3          5          11:19   6

Bardejov. N. Ves       9          2          0          7          8:19     6

Svidník                       9          1          2          6          6:20     5