Ne. máj 19th, 2024
Štvrtok (07.04.) popoludní došlo v meste Michalovce k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasli tri ľudské životy. Podľa doposiaľ zistených skutočností v čase okolo 14,00 hod. viedol 46-ročný vodič z Michaloviec osobné motorové vozidlo zn. Opel po Humenskej ceste I/18 v smere od obce Petrovce nad Laborcom na mesto Michalovce.

Na rovnom úseku cesty prešiel ľavou časťou vozidla do protismernej časti vozovky, kde došlo k zrážke s oproti idúcim vozidlom zn. Volvo, ktoré v tom čase viedol 55-ročný vodič z okresu Vranov nad Topľou. Po náraze obidve vozidlá otočilo do protismeru a ostali stáť pri krajnici. Vodič vozidla zn. Opel a jeho dvaja spolujazdci (vo veku 48 a 53 rokov) pri dopravnej nehode utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým, žiaľ, na mieste dopravnej nehody podľahli. Vodič vozidla zn. Volvo utrpel podľa predbežnej lekárskej správy ľahké zranenia a bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. To, či bol pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných a psychotropných látok nebohý vodič, bude zisťované pri nariadenej pitve.
Policajti udalosť na mieste dôkladne zadokumentovali aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava. Počas dokumentovania dopravnej nehody bola cesta uzavretá na nevyhnutne potrebný čas a príslušníci PZ riadili cestnú premávku. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Michalovciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti, za akých k tejto tragickej dopravnej nehode došlo, čo bolo jej príčinou a miera zavinenia jednotlivých účastníkov, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

adminpn

Od adminpn

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com