Ut. mar 19th, 2024

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v piatkovom zápase 15. kola Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 2:1. Do vedenia išli hostia gólom Daniila Fominycha z 8. minúty, no Michalovčania vďaka presným zásahom Patriks Zabusovs a Dávida Buca v rozpätí 87 sekúnd druhej tretiny otočili skóre.

Pre Slovan to bola tretia prehra z uplynulých piatich zápasov. Hráči Michaloviec vrátili “belasým” prehru 1:4 z úvodného vzájomného duelu sezóny. Tím Michaloviec ešte neviedol nový tréner Roman Stantien, ale jeho asistenti Peter Kudelka a Dušan Devečka.

Tipos extraliga – 15. kolo:
HK Dukla Ingema Michalovce – HC Slovan Bratislava 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Góly: 34. Buc (Bjalončík), 35. Zabusovs (Suja, Paločko) – 8. Fominych (Haščák). Rozhodovali: T. Orolin, Jobbágy – Gegáň, Hajnik, vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3800 divákov.
Michalovce: Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Štajnoch, Hammond, Macejko, Mihalik – Zabusovs, Suja, Paločko – Žitný, Pavlovs, Bezúch – Vašaš, Buc, Bjalončík – Lapšanský, Galamboš, Chalupa – Prokopovič
Slovan: Coreau – MacKenzie, Beňo, Gachulinec, Maier, Žabka, Sersen, Hauser – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Gennaro, Haščák – Lukošík, Minárik, Zigo – Šotek, Kytnár, Matoušek