Ut. mar 19th, 2024

Hokejisti Slovenska do 20 rokov prehrali vo svojom prvom vystúpení na majstrovstvách sveta juniorov v kanadských mestách Halifax a Monctone s Fínskom hladko 2:5. Ich oba góly strelil Peter Repčík.

Slováci nepodali vo svojom prvom vystúpení na šampionáte očakávaný výkon. Od samého úvodu zaostávali za pohyblivejšími Fínmi, prehrávali osobné súboji a boli zakaždým o krom vzadu. Fíni išli do vedenia v deviatej minúte po góle Päivärinta. Slovákom sa síce podarilo v závere prvej tretiny Repčíkom vyrovnať, o všetkom podstatnom ale rozhodla druhá časť. V nej inkasovali trikrát a favorit sa definitívne upokojil. Z mieri ho nevyviedol ani druhý gól Repčíka, na ktorý dokázal odpovedať Lambert.

Slováci v základnej B. skupine ešte dohrajú tri zápasy s USA (streda 28. december o 22.00 SEČ), Lotyšsko (piatok 30. december o 17.00 SEČ) a Švajčiarsko (sobota 31. december o 17.00 SEČ).

Fínsko – Slovensko 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Góly:
9. Päivärinta (Suomi, Ervasti), 24. Kemell (Koivunen, Salin) pres/1, 28. O. Kapanen (Kemell), 34. Nyman (Vilen, O. Kapanen) pres/1, 46. Lambert (Ervasti) – 20. Repčík (Dvorský, Štrbák) pres/1, 44. Repčík (Štrbák, Čiernik).
Vylúčení: 1:3. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Schlittenhardt (USA), Šindel – Klouček (obaja ČR), Grillo (USA). Divákov: 4617.
FÍNSKO: Lampinen – Heimosalmi, Vilén, Salin, Malinen, Ervasti, Suomi, Ruotsalainen – Kemell, O. Kapanen, Koivunen – Nyman, Miettinen, Huuhtanen – Hämeenaho, Rönni, Lambert – Väisänen, Päivärinta, K. Kapanen.
SLOVENSKO: Andrisík (34. Marinov) – Š. Nemec, Bečár, Štrbák, Nátny, Funtek, Groch, Kmec – Mešár, Petrovský, Honzek – Sýkora, Dvorský, Čiernik – Žlnka, Repčík, L. Nemec – Štefančík, Dej, Bačo.