Št. apr 25th, 2024

Víťazná šnúru hokejistov HK Dukla Ingema Michalovce skončila. V zápase 47. kola Tipos Extraligy na domácom ľade podľahli HC Košice 1:2. Michalovčania síce viedli po góle Jakuba Suju, v tretej časti hostia behom 35 sekúnd otočili duel vo svoj prospech, keď skórovali Olsson a Michal Chovan.

Zverenci trénera Romana Stantiena sa najbližšie predstavia už túto stredu 28. decembra v Prešove. Následne doma privítajú v piatok 30. decembra o 17.00 hod. Spišskú Novú Ves a sériu duelov s regionálnymi súpermi ukončia v stredu štvrtého januára prestížnym súbojom v košickej Steel aréne.

Štvrtá tohtosezónna bitka o pána Východu mala v úvode miernejšie tempo. Oba tímy sa rozbiehali ťažšie. V prvých minútach zaujala akurát strela Žitného hneď po vyhratom buly Valentiniho. V ôsmej minúte fauloval Michalčin v čistej šanci Bretta Pollocka a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie. To Kanaďan nepremenil, keď jeho strelu zlikvidoval skvelý Škorvánek. Po jeho trestnom strieľaní sa zápas rozbehol. Najskôr mohol skórovať Bezúch, na druhej strane Leskinen po individuálnej akcii mieril vedľa. V pätnástej minúte sa predral až k brankárovi Matúš Paločko, no a o minútu neskôr sa už skóre menilo. Jakub Suja sa predral až do útočného pásma a jeho strela spoza obrancu skončila v Janusovej sieti. V samom závere bol vylúčený hosťujúci Leskinen. Najväčšiu šancu v presilovke si vypracoval Valentini, Janus ale druhý gól do svojej siete nepustil.

Michalovčania mohli ísť do vedenia hneď v úvode druhej časti, pri brejku štyroch proti dvom, Štajnoch ale mieril iba do hornej žŕdky. Následne dostal Deyl dvojitý menší trest po faule hokejkou na Chalupu, presilovku Zemplínčania zahrali veľmi zle.  Presne v polovici tretiny došlo k ďalšiemu súboju Škorvánek – Leskinen, michalovský brankár opäť vychytal fínskeho útočníka. Michalovčania odpovedali Valentiniho  strelou do hornej žŕdky. Domáci nič nevyťažili ani z ďalších dvoch presiloviek a v samom závere za to mohli pykať. Strelu Šedivého ale pokryl výborný Škorvánek.

Za nevyužité šance domáci pykali v tretej časti, keď Košičania za 35 sekúnd otočili duel vo svoj prospech. Najskôr vyrovnal v 43. minúte Jens Olsson, ktorý prestrelil Škorvánka a potom v 44. minúte Osburn nabil Chovanovi a ten nedal šancu michalovskému brankárovi. Od tohto momentu Košičania zobrali opraty zápasu do svojich rúk. Michalovčanov nepustili prakticky do ničoho a zaslúžene duel doviedli do víťazného konca.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Góly:
16. Suja – 43. Olsson (Rogoň, Havrila), 44. Chovan.
Vylúčení: 1:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Smrek, Žák – Jurčiak, Hercog. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Glazkov, Michalčin, Hammond, Osburn, Mihalik, Štajnoch, Macejko – Paločko, Suja, Zabusovs – Lapšanský, Valentini, Žitný – Bezúch, Buc, Stripai – Chalupa, Galamboš, Vašaš.
HC: Janus – Deyl, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Havrila, Bartoš – Leskinen, Pollock, Jääskeläinen – Rogoň, Chovan, Bartánus – Parshin, Slovák, Lamper – Jokeľ, Linet, Tybor.