Ut. apr 23rd, 2024

Hokejisti HC 19 Humenné natiahli svoju víťaznú šnúru v Tipos SHL na štyri zápasy. V predohrávanom stretnutí 26. kola vyhrali na ľade HK Esmero Skalica 4:1, čím si upevnili prvé miesto v tabuľke. O góly v sieti Záhorákov sa postarali Kristián Horvát, Dominik Borov, Martin Lenďák a Filip Vrábeľ. Zverenci trénerskej dvojice Andrej Parfionov – Ivan Boržík sa v najbližšom ligovom kole predstavia doma, keď už túto nedeľu od 17.00 hod. privítajú Brezno.

Humenčania začali súboj na Záhorí výborne. V prvej tretine boli lepším tímom a svoju prevahu korunovali dvoma gólmi. Najskôr v piatej minúte otvoril skóre Kristián Horvát a v štrnástej pridal druhý gól v presilovke Dominik Borov. V druhej časti bola hra rozkúskovaná až siedmimi vylúčeniami, v ani jednej presilovke ale gól nepadol. Ten sa domácim podarilo streliť v úvode tretej časti, kedy v presilovke presne mieril Ondrej Janík. Domáci vrhli všetky sily do útoku, na víťazný obrat im to ale nestačilo. V 59. minúte dokonca vo vlastnom oslabení rozhodol o humenskom víťazstve Martin Lenďák, ktorý skóroval do opustenej bránky. To ešte nebolo všetko. Skaličania sa opäť pokúsili o power-play a Filip Vrábeľ pečatil humenské víťazstvo na 4:1.

HK Esmero Skalica – HC 19 Humenné 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Góly:
45. Janík (Hujsa) pres/1 – 5. Krajňák (Horvát, Ragan), 14. Borov (Krajňák) pres/1, 59. Lenďák (Horvát) oslab/1, 60. Vrábeľ (Safaraleyev, Vaško)
Vylúčení: 5:6. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Výleta, Adamec – Bezák, Zelený. Divákov: 731.
HK ESMERO: Bernát – Jombík, Hílek, Semandel, Janík, Vidovič, Fatul – Janáč, Nemec, Šišolák – Hujsa, Landrigan, Šátek – Kuba, Včelka, Kotvan – Soveľ, Duban, Mikula.
HC 19: Kozel – Lenďák, Jacko, Ťavoda, Marcinko, Pulščák, Novický – Vaško, Vrábeľ, Safaraleyev – Ragan, Krajňák, Horvát – Borov, Trandin, Lačný – Farkaš, Markuš