Po. jún 24th, 2024

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) zamietla žiadosť ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby mu umožnila vystúpiť prostredníctvom videoprenosu pred výkopom nedeľňajšieho finálového zápasu majstrovstiev sveta vo futbale na štadióne v katarskom Lúsajle.

  Zelenskyj údajne plánoval vyslať svetu prostredníctvom svojho vystúpenia posolstvo mieru. Podľa CNN bol úrad ukrajinského prezidenta nemilo prekvapený odmietnutím zo strany FIFA.
Ukrajinská vláda naďalej rokuje o možnosti Zelenského vystúpenia s Medzinárodnou futbalovou federáciou.
      FIFA sa k záležitosti bezprostredne vyjadrila.
      Ako vysvetľuje, požiadavka Zelenského tímu sa môže zdať nezvyčajná, avšak neprekvapuje, keďže ukrajinský prezident od začiatku vojny vystupuje prostredníctvom videospojenia na rôznych významných podujatiach po celom svete, aby tak neustále upriamoval pozornosť na prebiehajúcu ruskú vojenskú agresiu na Ukrajine. Takto vystúpil napríklad aj na filmovom festivale v Cannes a uskutočnil tiež rozhovory s mnohými významnými zahraničnými novinármi, ale aj osobnosťami šoubiznisu vrátane herca Seana Penna či moderátora a zabávača Davida Lettermana.
      FIFA úzkostlivo dbá o to, aby sa svetový šampionát v Katare nestal prostriedkom zverejňovania politických odkazov. Zakázala napríklad používanie kapitánskych pások v dúhových farbách vyjadrujúcich podporu ľuďom LGBTQIA+.
      Prezident FIFA Gianni Infantino na piatkovej tlačovej konferencii vyhlásil, že táto globálna organizácia nediskriminuje nikoho a zastáva práva každého, kto príde na majstrovstvá sveta.
      “Fanúšikovia (na štadióne) a ďalšie miliardy pri televíznych obrazovkách majú každý svoje problémy. To, čo chcú, je užiť si 90 alebo 120 minút futbalu bez toho, aby museli rozmýšľať o iných veciach,” uzavrel šéf FIFA.

Pridaj komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com