Pi. apr 19th, 2024

Hokejisti HC 19 Humenné postúpili do finále JOJ Šport Slovenského pohára. Zverenci trénerskej dvojice Andrij Parfionov a Ivan Boržík zvíťazili v odvetnom semifinálovom zápase, v ktorom doháňali dvojgólové manko nad HK Gladiators Trnava 5:2 po predĺžení. O ich postupe do finále rozhodol v pridanom čase Igor Safaralejev. Predtým presne mierili Filip Vaško, Lukáš Lačný, Kristián Horvát a Alexej Trandin.

Humenčania vstupovali do zápasu čo najskôr zmazať dvojgólové manko z Trnavy, no už po tridsiatich sekundách prehrávali. Kukumberg vyhral buly, posunul puk Antonovovi a ten strelou z jednej prekonal Krasanovského. Inkasovaný gól domácich na chvíľu otupil a mohli dokonca inkasovať aj druhýkrát, Miklík ale z ideálnej parkety mieril do žŕdky. Humenčania postupne začínali tlačiť, v prvej tretine sa ale nepresadili. Všetko si vynahradili v druhej časti, v ktorej zobrali opraty zápasu do svojich rúk. Hneď v prvej minúte tejto časti dostal Holovič dvojitý menší trest a v druhej časti presilovky vyrovnal Filip Vaško. V polovici zápasu naklonil misky váh na stranu domáceho HC 19 Lukáš Lačný, ktorý dorazil puk za Hollého chrbát. Následnú presilovku po faule Juráka síce Humenčania na „zrovnanie“ skóre nevyužili, ďalší faul, konkrétne Ejeme už ale potrestali gólom. Na 3:1 zvyšoval Kristián Horváth. V 37. minúte putoval na trestnú lavicu aj Maarnela a Trandin už dostal domácich do postupového vedenia. To ale v tretej tretine neudržali, keďže neustrážili ďalšieho skúseného Trnavčana Michela Miklíka, ktorý poslal zápas do predĺženia. V ňom sa hralo iba 42 sekúnd. Prvú šancu si vytvorili hostia, ktorí ale prepadli v útoku a Safaralejev aj keď faulovaný Okoličánym zasunul puk za Hollého chrbát, a poslal tak Humenčanov do finále pohára, ktorý vlani vyhral so Žilinou.

HC 19 Humenné – HK Gladiators Trnava 5:2 po predĺžení (0:1, 4:0, 0:1 – 1:0)
Góly:
24. Vaško (D. Markuš, Vrábeľ) pres/1 30. Lačný (Ťavoda, Borov), 36. Horvát (Trandin, M. Krajňák)pres/1, 37. Trandin (Borov, Novický) pres/1, 61. Safaralejev (Lenďák) – 1. Antonov (R. Kukumberg st.), 50. Miklík (Ejem, Schmidt).
Vylúčení: 1:7. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolin, Kocúr – Šoltés, Tomáš. Divákov: 463.
HC 19: Krasanovský – Jacko, Lenďák, Pulščák, Ťavoda, Kmec, Novický, Stripai – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Ragan, M. Krajňák, Horvát – Borov, Trandin, Lačný – Farkaš, D. Markuš.
HK GLADIATORS: Hollý – Kocúr, Maarnela, M. Ejem, Schmidt, Korím, Moncman, Kliment – Galimov, Holovič, Okoličány – Miklík, R. Kukumberg st., Antonov – R. Dvonč, Kupka, Jurák – Miščík, Deneš, Tóth.