Ne. máj 19th, 2024

Ocenenie Srdce na dlani za dobrovoľnícku činnosť v Košickom kraji získalo spolu 25 jednotlivcov a dve občianske združenia. V rámci 14. ročníka oceňovania si ich v 13 kategóriách prevzali na pondelkovej (5. 12.) slávnosti v Michalovciach. Dobrovoľníkov ocenili Košický samosprávny kraj (KSK) a Dobrovoľnícke centrum Košického kraja (DCKK).

 Srdce na dlani je venované ľuďom, ktorí svoj čas dobrovoľne a bez nároku na honorár venujú verejnoprospešným aktivitám. Ide o kategórie, ako je dobrovoľníctvo v oblasti rozvoja komunity a občianskej spoločnosti, pomoc v sociálnej oblasti, v prospech životného prostredia, v oblasti kultúry, vzdelávania či práce s deťmi. Špeciálnou kategóriou bola tento rok pomoc Ukrajine, informoval Úrad KSK.
      “Je za nami ťažký rok, ktorý poznačila hlavne vojna hneď za našimi hranicami, taktiež boj, ktorý dennodenne zvádza naša príroda, týrané zvieratá, ale aj samotní východniari, napríklad z vylúčených komunít. Je skvelé vedieť, že v každej z týchto situácií sa vždy máme na koho spoľahnúť. Svedčí o tom rekordný počet nominácií – približne 120, aj z tohto dôvodu sme v niektorých kategóriách udelili ocenenie viacerým dobrovoľníkom,” povedala predsedníčka DCKK Miroslava Langerová.
      Ocenenia v jednotlivých kategóriách získali občianske združenia Novozem a Usmej sa na mňa. Z jednotlivcov to boli Karolína Bortáková, Ján Jasovský, Renáta Cibíkova, Zuzana Hermanovská, Gabriel Sarkovics, Illia Kozím, Maksym Karakay, Patrik Majerský, Naďa a Tomáš Kapráľovci, Monika Kováčová, Jana Žiletská, Maroš Kováč, Monika Schwartzova, Ladislav Rovinský, Dominik Karaffa, Dagmar Kočiová, Beata Zemková, Michal Kravčík, Marta Saloňová, Ingrid Ferková, Mária Ferčáková, Alica Horváthová, Patrícia Tivadarová a Andrej Gladiš.
      “Medzi našimi laureátmi sú mladí študenti aj skúsení seniori, úradníci, ale aj vinári, kňaz, ochranári či učitelia, spája ich jedno – vôľa pomáhať,” povedal predseda KSK Rastislav Trnka.

Pridaj komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com