So. apr 20th, 2024

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce milo prekvapili svojich fanúšikov. V prvom zápase tretieho kola EHF Európskeho pohára zvíťazili nad švédskym Lugi Dam 33:25 a sú tak blízko k postupu do osemfinále. Strelecky sa darilo deväťgólovej Alene Dvorščákovej a takisto aj Anastassiji Krivokapičovej, ktorá premenil na gól všetkých svojich šesť striel. Odvetný duel je na programe budúcu nedeľu vo švédskom Malmo.

Michalovčanky hneď v úvode zaskočili favorizované Švédky, ktoré nakoniec pricestovali na Zemplín bez svojej najskúsenejšej hráčky Isabelly Gulden. Možno aj preto sa aktuálne siedmy tím najvyššej švédskej súťaže nevedel presadiť. Domáce hráčky sa prvýkrát dostali do vedenie po góle Krivokapičovej v tretej minúte (3:2) a od tohto stavu už neprehrávali. Výbornou obranou totiž deptali útoky Lugi Dam a jeho tréneri si za stavu 7:5 zobral prvý oddychový čas. Po ňom siahol za stavu 9:8 aj tréner Zemplínčaniek Peter Kostka. Hneď po ňom totiž trikrát v rade skórovala Alena Dvorščáková a v 21. minúte za stavu 13:8 si lavička švédskeho tímu musela brať aj druhý oddychový čas. Domáce hráčky vycítili šancu a do konca polčasu naťahovali svoj náskok. Ten narástol až na osem gólov, keď prvý polčas vyhrali 17:9. Ani v druhom sa obraz hry nemenil. Zemplínčanky naďalej držali opraty zápasu vo svojich rukách a hoci švédsky tím znížil na 20:25, bolo to jeho posledné vzplanutie v stretnutí. Michalovčanky totiž kontrovali troma gólmi v rade a definitívne tak zlomili odpor Lugi Dam. V zápase nakoniec vyhrali presvedčivo o osem gólov 33:25 a pred nedeľňajšou odvetou sú tak blízko k šiestemu postupu do osemfinále európskeho pohára.

MŠK Iuventa Michalovce – Lugi Dam 33:25 (17:9)
Pok. hody:
3/2 – 3/2. Vylúčené: 3 – 3. Rozhodovali: Lošak a Novikov (obaja Ukrajina). Divákov: 700.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jakubíková, Jablonská – Dvorščáková 9/2, Štefaniková 6, Dmytrenková, Popovcová 2, Soskyda, Lukáčová, Kohučová 3, Borysevyčová, Wollingerová 3, Kompaniecová 4, Kolovská, Klučková, Krivokapičová 6.
LUGI: Berg, Popaja – Bjerre 6, Nyman 4, Lindeberg, Dahlstrom 4, Carlsson 2, Hallberg, Iseni 1, Moller 2, Andersson 1, Hopstadius 2, Knudsen 3.