Ut. máj 28th, 2024

V meste Michalovce sa ukončila rekonštrukcia mestských komunikácií, ktorá prebiehala od marca do novembra tohto roka. Projekt pozostával z 18 stavebných objektov a opravili sa nielen cesty, ale aj chodníky.

Počas stavebných prác sa opravilo 14 ciest alebo ich úsekov na uliciach Nábrežie Jozefa Miloslava Hurbana, N. V. Gogoľa, Jána Kalinčiaka, Jána Palárika, Juraja Palkoviča a J. A. Gagarina. Ďalšie práce prebehli na ulici Jána Hollého – Andreja Sládkoviča od ulice Kapitána Nálepku po odbočku k mestskej tržnici. Na uliciach Sama Chalupku a Fraňa Kráľa sa zrealizovali úseky od ulice P. I. Čajkovského po ulicu Jána Kollára. Na ulici Fraňa Kráľa sa zároveň opravil aj úsek cesty od ul. Jána Kollára po Okružnú. Zrekonštruovala sa aj ulica Zemplínska a to v celej dĺžke – od T. J. Moussona až po Agátovú, rovnako celá Tichá ulica a tiež Vrbovská, ktorá umožňuje prístup k bývalému štátnemu majetku. Súčasťou projektu bola aj oprava cesty na Kapušianskej ulici, ktorá vedie na miestny cintorín. Michalovčania budú môcť využívať aj nové chodníky na uliciach Jána Kalinčiaka, Juraja Palkoviča, Pavla Horova a na ulici Clementisa.

V rámci stavebných prác sa celkovo odfrézovalo 27 550 m2 asfaltového povrchu a odstránilo sa 1 150 m2 podkladu z kameniva, betónu a asfaltu. Asfaltový betón sa položil na plochu 27 550 m2. Počas rekonštrukcie sa osadilo 1 239 m betónového záhonového obrubníka s bočnou oporou a 4 086 m chodníkového obrubníka.

Vďaka rekonštrukcii budú mať jednotlivé komunikácie dlhšiu životnosť a lepšiu prevádzkovú spôsobilosť. Vodiči a chodci v Michalovciach určite ocenia, že budú môcť využívať nové, kvalitné a bezpečné cesty i chodníky. Cieľom opravy bolo najmä zvýšiť bezpečnosť a komfort všetkých účastníkov cestnej premávky.

Pridaj komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com