Št. mar 28th, 2024

Hokejisti HC 19 Humenné už nie sú lídrom TIPOS SHL. Na prvej pozícii ich vystriedali hráči Martina. Humenčania v piatkovom dvadsiatom kole zvíťazili na ľade HK Gladiators Trnava 4:3 po samostatných nájazdoch. Ich góly strelili Lukáš Lačný, Filip Vaško, Kristián Horvát a rozhodujúci nájazd premenil Martin Krajňák.

Humenčania nastúpili na zápas už bez obrancu Samuela Feretu a útočníka Ladislava Ščurka, ktorí posilnili extraligový Slovan Bratislava respektíve Prešov. V prvej tretine zápasu tímov, ktoré spolu súperia aj o finále JOJ Slovenského pohára (odvetný semifinálový zápas v Humennom je na programe v pondelok dvanásteho decembra od 17.00 hod.) , sa gólovo presadil v devätnástej minúte Lukáš Lačný. Trnavčania ale duel otočili. V 21. minúte vyrovnal Roman Kukumberg a v tretej časti Antonov s Miklíkom zabezpečili domácim vedenie. O to prišli v záverečnej päťminútovke po góloch Vaška a Horváta. Predĺženie víťaza neprinieslo, rozhodnúť tak museli nájazdy. V nich boli úspešnejší Humenčania, ktorí si tak domov odviezli cenné dva body. Najbližšie sa v stredu predstavia zverenci trénerskej dvojica Andrij Parfionov a Ivan Boržík v Bratislave proti Modrým Krídlam Slovana, doma ich uvidíme v piatok deviateho decembra, kedy privítajú celok zo Žiaru nad Hronom. Tento duel bude generálkou pred odvetným semifinálovým duelom JOJ Slovenského pohára. Dodajme, že prvý semifinálový zápas vyhrala Trnava 4:2.

HK Gladiators Trnava – HC 19 Humenné 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 2:2 – 0:0).
Góly:
Góly: 21. R. Kukumberg st. (Schmidt, Miklík), 41. Antonov (Holovič), 48. Miklík (R. Kukumberg st., Jurák) – 19. Lačný, 56. Vaško (Kmec), 59. Horvát (Safaralejev), rozh. náj. M. Krajňák.
Vylúčení: 4:2. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Crman, Píšťanský – Kováčik, Olle.
HK GLADIATORS: Hollý – Korím, Kliment, M. Ejem, Schmidt, Kocúr, Maarnela – Galimov, Holovič, Antonov – Miklík, R. Kukumberg st., Jurák – R. Dvonč, Kupka, Urban – Moncman, Deneš, Tóth.
HC 19: Krasanovský – Jacko, Lenďák, Ťavoda, Pulščák, Stripai, Novický, Kmec – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Borov, M. Krajňák, Horvát – Lačný, D. Markuš, Miškuf – Farkaš.