So. jún 15th, 2024

Vianočný strom a vianočnú výzdobu rozsvietia v meste Trebišov v nedeľu (4. 12.). Zimné trhy sa budú konať následne v pondelok a utorok (5. – 6. 12.). Silvestrovské oslavy s ohňostrojom mesto z dôvodu šetrenia neplánuje.

Centrálny vianočný stromček osadili pred budovu mestského kultúrneho strediska. Je to 11-metrový smrek pichľavý, ktorý pochádza zo súkromného pozemku z okresu Trebišov, obce Kožuchov.
      K rozsvieteniu vianočného stromčeka dôjde v nedeľu o 16.00 h za účasti primátora mesta . V estrádnej sále kultúrneho strediska bude pre deti pripravený mikulášsky program a rozprávka Princezná na hrášku. Zimné trhy sa budú konať na uliciach Jána Kostru a Škultétyho. Počas dvoch dní budú otvorené stánky s vianočným punčom, občerstvením a iným sortimentom.
      Tretiu adventnú nedeľu 11. decembra organizuje mesto v MsKS pre deti vianočné rozprávkové popoludnie s výzdobou vianočného stromčeka a interaktívnou rozprávkou Čarovná muzika. V nedeľu 18. decembra vystúpi v kultúrnom centre hudobná skupina Drišľak.
      Ani v tomto roku mesto nechystá silvestrovský ohňostroj, podobne ako vlani, keď to bolo z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19. Tentoraz to bude z dôvodu energetickej a s ňou spojenej aj finančnej krízy, ktorá bude mať na samosprávy budúci rok evidentný dosah.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com