So. máj 18th, 2024

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu poškodilo ruské ostreľovanie približne 32.000 civilných objektov. V nedeľu to uviedol námestník ukrajinského ministra vnútra Jevhenij Jenin. Informujeme o tom na základe správy americkej televízie CNN.
“Ako sa od teroristov dalo očakávať, Rusi sa zameriavajú na civilné ciele. Dodnes bolo ruským ostreľovaním a raketovými útokmi poškodených asi 32.000 takýchto cieľov. Ide predovšetkým o súkromné domy alebo civilné bytovky,” povedal Jenin v rozhovore pre ukrajinské médiá. Dodal, že iba tri percentá zaznamenaných ruských útokov zasiahli vojenské ciele.
Jenin tiež uviedol, že ruské útoky poškodili aj viac ako 700 zariadení ukrajinskej kritickej infraštruktúry. “Dodnes bolo zasiahnutých viac ako 700 zariadení kritickej infraštruktúry – letiská, mosty, sklady, a podobne,” povedal. Podľa jeho slov má Moskva “maniakálnu túžbu ponoriť Ukrajinu do tmy a nie je dôvod veriť, že prestanú”.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že Rusko sa s určitosťou chystá podniknúť aj ďalšie raketové útoky na Ukrajinu. Zároveň upozornil, že nasledujúci týždeň môže byť pre Ukrajincov rovnako náročný, ako ten predchádzajúci, počas ktorého spôsobilo ruské bombardovanie doposiaľ najhoršie škody na ukrajinskej energetickej infraštruktúre.
Moskva viackrát uviedla, že útoky ruskej armády nie sú cielené na civilné obyvateľstvo a údery na ukrajinskú energetickú infraštruktúru sú dôsledkom neochoty Ukrajiny rokovať.

adminpn

Od adminpn

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com