Št. jún 20th, 2024

Niekoľko mŕtvych a zranených si vyžiadala utorková streľba v hypermarkete siete Walmart v meste Chesapeake v americkom štáte Virginia. Oznámila to miestna polícia, informovala v stredu stanica Sky News.

Podľa informácií mesta Chesapeake zverejnených na sociálnej sieti Twitter prišiel o život aj samotný páchateľ. Nie je však jasné, či zomrel v dôsledku zásahu polície, alebo zranení, čo si spôsobil sám.
Hovorca polície Leo Kosinski priblížil, že incident bol nahlásený v utorok krátko po 22.00 h miestneho času (v stredu o 04.00 h SEČ).
Na mieste činu sme “objavili viacero mŕtvych a niekoľko zranených osôb,” povedal novinárom Kosinski, ktorého citovala agentúra AFP. “Sme presvedčení, že išlo o jedného strelca, ktorý je momentálne už po smrti,” povedal s tým, že polícia zasahovala okamžite po príchode a zároveň uzavrela celé okolie obchodu.
Hoci je počet obetí zatiaľ nejasný, lokálna stanica WAVY uviedla, že “zomrelo najviac desať ľudí”. Podľa Kosinského sa streľba odohrala zrejme vo vnútri hypermarketu, avšak jednu mŕtvu osobu našli pred budovou. Na zasahujúcich policajtov neboli podľa jeho informácií vypálené nijaké výstrely.
Spoločnosť Walmart v stredajšom vyhlásení uviedla, že je z útoku šokovaná. “Modlíme sa za zasiahnuté osoby, miestnu komunitu a našich pracovníkov. Úzko spolupracujeme s orgánmi činnými v trestnom konaní…,” uviedli na Twitteri.

adminpn

Od adminpn

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com