Ut. máj 28th, 2024

Bola to skvelá prihrávka! Splnil sa mi sen.

Slovenského útočníka vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. Slovenský hokejista Pavol Regenda strelil vo svojom šiestom zápase v drese Anaheimu Ducks v NHL premiérový gól.

Dvadsaťdvaročný útočník sa vrátil do zostavy Ducks z farmy v AHL, kde si v štyroch dueloch pripísal po dva góly a asistencie. Pre Regendu to to bol tretí bod profilige (1+2), no Anaheim prehral s Minnestou 1:4. Stal sa 72. Slovákom v poradí, ktorý skóroval v NHL, a v zápase ho vyhlásili za druhú hviezdu.

“Úžasný pocit, splnil sa mi sen a nemôžem tomu uveriť, že sa mi to podarilo. Bola to skvelá práca celého útoku a som šťastný, že to vyšlo práve v našej domácej aréne Honda Center,” povedal pre nhl.com Regenda, ktorý uplynulé dve sezóny strávil v slovenskej extralige v drese Michaloviec.

Za “líšky” odohral 111 zápasov, pripísal si 77 bodov a svojimi výkonmi v klube i reprezentácii si vybojoval šancu v profilige. Regenda odohral v stretnutí 8:56 min a do štatistík si pripísal aj jednu strelu, blok a plusku. Nastúpil vo štvrtom útoku. Anaheim ho povolal späť do prvého tímu namiesto Adama Henriqueho, ktorý očakával narodenie dieťaťa.

adminpn

Od adminpn

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com