Ne. apr 14th, 2024

Prešovské dobrovoľnícke centrum spoluorganizovalo už 14. ročník národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva, ktorý sa konal od 16. do 22. septembra 2022. Desiatky organizácií z Prešovského kraja aj tento rok pripravili množstvo dobrovoľníckych príležitostí, vďaka ktorým si mohli ľudia vyskúšať, aké je to byť dobrovoľníkom. Do Týždňa dobrovoľníctva 2022 sa v našom kraji zapojilo celkovo 1 107 účastníkov, čo je najvyšší počet spomedzi všetkých krajov.

Prešovské dobrovoľnícke centrum má už niekoľko rokov na starosti organizáciu a koordináciu kampane práve v Prešovskom kraji. Plní úlohu ambasádora dobrovoľníctva v kraji, pričom sa venuje nielen organizovaniu Týždňa dobrovoľníctva, ale propaguje, vzdeláva a šíri osvetu v oblasti dobrovoľníctva počas celého roka.

„Aktívny záujem zo strany organizácií a verejnosti nás veľmi milo prekvapil. Samotný Týždeň dobrovoľníctva trvá síce naozaj iba týždeň, no predchádzajú mu niekoľkomesačné prípravy, A preto nás teší, že tie desiatky, možno až stovky hodín, ktoré sme venovali príprave, priniesli svoje ovocie. Dokonca sa nám podarila aj veľmi príjemná kuriozita, kedy sa do dobrovoľníckych aktivít v našom kraji zapojili aj pracovníci s mládežou z ôsmich európskych krajín, ktorí práve v tom čase navštívili východné Slovensko a aj náš Prešov. Dobrovoľníctvo skutočne nepozná hranice,“ prezradila Alexandra Rusňáková, hlavná koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva v Prešovskom kraji.

V poradí už 14. ročník národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva zorganizovala Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií spolu s krajskými dobrovoľníckymi centrami: Bratislavské dobrovoľnícke centrum, Centrum dobrovoľníctva Banská Bystrica, Nitrianske centrum dobrovoľníctva, Prešovské dobrovoľnícke centrum, Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja a Žilinské dobrovoľnícke centrum.

Do národnej kampane Týždňa dobrovoľníctva 2022 sa spolu zapojilo 175 organizácií a celkovo 3447 účastníkov. Tohtoroční účastníci Týždňa dobrovoľníctva venovali celkovo takmer 10 000 hodín svojho času, čo pri prepočte na ekonomickú hodnotu práce predstavuje vyše 53-tisíc eur* venovaných dobrovoľníctvu.

adminpn

Od adminpn

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com