So. apr 20th, 2024

Po prvých dvoch kolách Tipos Extraligy sú hráči HK Dukla Ingema Michalovce jediným tímom, ktorý ešte nestratil ani jeden bod. Michalovčania najskôr v piatok vo výbornom zápase zdolali doma HC Košice 3:2 a po rovnakom výsledku si v nedeľu doniesli tri body aj z Banskej Bystrice, kde otočili nepriaznivo vyvíjajúci sa duel.

Piatkový duel prvého kola prvého kola mal všetko, čo mal mať. Takmer do posledného miesta zaplnené hľadisko totiž sledovalo zaujímavý, ofenzívny hokej s viacerými šancami na oboch stranách. Každý chvíľku ťahal pílku. Skóre otvorili Košičania, no Michalovčania dvoma gólmi Radovana Puliša otočili skóre vo svoj prospech. V druhej časti ale doplatili na päť vylúčení, ktoré vrátili Košičanov do hry. Našťastie, z presiloviek skórovali len raz, čo ich na konci mrzelo. Päť minút pred koncom totiž rozhodol o michalovskej výhre Miroslav Macejko. „Odohrali sme dobrý zápas, s kvalitným súperom, ktorý nebude len tak ľahko rozdávať body,“ zložil poklonu Košičanom na úvod svojho hodnotenia tréner Tom Coolen.

„Začali sme dobre, no inkasovali sme prakticky z prvej šance. Potom sme boli lepším tímom. Mali sme šance, nakoniec sa nám to podarilo otočiť, žiaľ, prišli naše vylúčenia, ktoré vrátili súpera do hry. V tretej tretine sme sa veľmi ťažko presadzovali. Košičania túto tretinu odohrali najlepšie. Som strašne rád, že sa nám tento zápas podarilo vyhrať a začali sme tak víťazne,“ pokračuje kanadský lodivod.

Vypočuj si rozhovor z Pulišom.

Tri body aj z Banskej Bystrice
Rovnaké víťazstvo si Michalovčania v nedeľu na svoje konto pripísali aj pod Urpínom. Posilnená Banská Bystrica začala lepšie a v prvej časti bola dominantnejším tímom. Svoju prevahu nakoniec pretavila na gól Tamášiho. Dukla zdvihla hlavu v druhej časti, keď vyrovnal Matúš Paločko. V týchto momentoch boli Michalovčania lepším tímom a keď vzápätí hrali presilovku, čakalo sa, že strhnú zápas na svoju stranu. Omyl! Michalovčanom unikol vo vlastnom oslabení Sojka a bolo 2:1. Ďalšiu presilovku ale využil na zrovnanie Radovan Puliš a šesť minút pred koncom dorazil do siete Mihalikovu strelu Danny Kristo.
„Oba tímy mohli vyhrať, bolo to vyrovnané. Nielen my, ale aj domáci mali šance. Našťastie pre nás sme našli cestu ako streliť tretí gól a potom sme už ubránili víťazstvo. Cením si tri body z vonku, nie je ľahké vyhrať v Banskej Bystrici. Hovorili mi to hráči a presvedčil som sa o tom i ja. Súper má naozaj kvalitný tím,“ uviedol na margo druhej výhry Tom Coolen.

1.kolo
HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly:
18. Puliš (Buc, Suja), 29. Puliš (Macejko, Osburn), 55. Macejko (Osburn, Buc) – 8. Leskinen (Watling), 31. Slovák (Southorn, Watling) pres/1.
Vylúčení: 6:2. Presilovky a Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Hronský, Smrek – Jedlička, Ordzovenský. Divákov: 2000.
HK DUKLA INGEMA: Vošvrda – Hammond, Štaj-noch, Macejko, Osburn, Mihalik, Michalčin – Buc, Suja, Puliš – Paločko, Winquist, Kristo – Bezúch, Galamboš, Žitný – Chalupa, Bjalončík, Vašaš

2.kolo
HC 05 Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly:
19. Tamáši, 33. Sojka (Jendek) oslab/1 – 27. Matúš Paločko (Kristo, Osburn), 38. Puliš (Buc, Suja) pres/1, 54. Kristo (Mihalik, Winquist)
Vylúčení: 5:4. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Výleta. Novák – Vyšný Frimmel. Divákov: 1964.
HK DUKLA INGEMA: Vošvrda – Štajnoch, Hammond, Osburn, Macejko, Michalčin, Mihalik – Puliš, Suja, Buc – Kristo, Winquist, Matúš Paločko – Žitný, Galamboš, Bezúch – Vašaš, Bjalončík, Chalupa.

adminpn

Od adminpn

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com