Pi. jún 14th, 2024

POD SPOLOČNÝM NÁZVOM I LOGOM, NO SO SAMOSTATNÝMI VEDENIAMI

V minulých dňoch zaujala informácie o spojení dvoch hokejových klubov v Michalovciach. Ako je známe, v roku 2003 sa od seniorskej Dukly odčlenila mládež a vytvoril sa nový klub HK Mládež Michalovce. Ten fungoval v skromnejších podmienkach, no aj napriek tomu sa stal jedným z najlepších na Slovensku. Čerešničkou na torte bol tohtoročný postup juniorov do extraligy, čím sa zavŕšil dlhodobý proces, aby mal klub všetky tímy v najvyšších súťažiach. Po devätnástich rokoch ale HK Mládež Michalovce zanikne. Stane sa z neho HK Dukla Michalovce – mládež a to na základe dohody s Duklou Ingema. Vzniklo aj nové logo, ktoré budú používať oba kluby.

Prepojenie vo vedení

K spojeniu teda dochádza po devätnástich rokoch. Nebude to ale celkom spojené. Kluby si zachovajú svoju vlastnú štruktúru, vlastné účty a budú mať aj samostatné vedenia. Na tom seniorskom bude po novom Marek Michajlo, ktorý nahradil Martina Burinského a na mládežníckom Richard Mašlanka, ktorému zase skončí mandát na budúci rok. „Ideme pod jednu značku – HK Dukla Michalovce. Oni k tomu budú mať aj Ingema a my mládež. Prepojenie klubov máme aj vo vedení. Marek Mašlonka, športový manažér Dukly bude členom našej správnej rady a ja zase budem členom správnej rady Dukly,“ informuje nás manažér mládež Jozef Kužma, ktorý je aj členom výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja. „Čo sa týka nás, dôjde k zmene názvu a de facto aj k zániku HK Mládež Michalovce. Počas najbližších mesiacov budú prebiehať legislatívne zmeny. Kluby si nechávajú svoje vedenia a takisto aj samostatné účty. Momentálne pracujeme aj na spoločnej koncepcii, o ktorej budeme informovať v najbližších dňoch,“ pokračuje Kužma. Tomu momentálne starosti pridáva aj novovytvorený ženský klub, ktorý by mal takisto figurovať v najvyššej extralige. Tento týždeň sa uskutoční tlačová konferencia, na ktorej prinesú vízie klubu, oznámi sa káder, realizačný tím, ako aj prípravné zápasy. Viac o tom prinesieme v najbližšom čísle…

Spolu budú silnejší

Už od príchodu firmy Ingema k seniorskému hokeju sa hovorilo o bližšom spojení s mládežou. Viackrát sa spomínal prechod juniorky práve od Dukly Ingema a takisto aj prepojenie trénerov. Teraz nastal čas aspoň na to. „Prepojenie trénerov bude už len tým, že náš tréner brankárov Max Bača bude pôsobiť aj pri doraste a juniorke a bude tak mať prehľad o všetkých brankároch v oboch kluboch,“ rozhovoril sa Marek Mašlonka, športový manažér Dukly. „Spojenie medzi mládežou a seniorským tímom funguje takto vo viacerých mestách. Neviem presne povedať, prečo to tak v Michalovciach nebolo. Myslím si, že je to na dobrej ceste spájať viac a viac. Mládež ostane stále mládežou. Kluby teda budú aj oddelené, no budeme fungovať pod spoločným názvom. Spájame sa hráčsky, trénersky, aj funkcionársky. Tak ako ja môžem dať nejaké rady mládeži, môže trebárs Jožko Kužma poradiť nám. Budeme držať spolu a spolu budeme určite obaja sinejší,“ pokračuje Marek Mašlonka.

Nové logo a nové dresy

Svetlo svetla v týchto dňoch uzrelo aj nové logo, ktoré budú používať oba kluby. Čo sa týka toho seniorského, zmizla z neho čierna farba a pridalo sa viac modrej. „Chceli sme si budovať svoju novú identitu a preto sme sa rozhodli ísť touto cestou. Zmenili sme logo na MI, čo znamená mesto Michalovce. Nové farby sú preto, aby sme sa odlíšili trebárs od Košíc, ktoré mali podobné farby. Modrá je navyše farbou nášho partnera spoločnosti Igema. Osobne si myslím, že logo a nové dresy sú sviežim osviežením a určite si fanúšikovia na to zvyknú,“ uviedol manažér Dukly Ingema. Nám, ale aj viacerým fanúšikom pripomínajú nové dresy aj logo zámorského New York Islanders.

Inšpirovali sa v Michalovciach týmto klubom?

„Nenápadne to môže pripomínať, sú to ale také novšie a živšie farby. Týmto sme chceli logo a dresy oživiť. Som o tom presvedčený, že si ľudia na to zvyknú,“ dodáva na záver Marek Mašlonka.

adminpn

Od adminpn

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com