PODVIHORLATSKÉ NOVINY

Noviny pre Vás všetkých

UŽITOČNÁ APLIKÁCIA

Dávno sú preč časy, keď ste potrebné informácie získali až po zapnutí počítača či televízneho prijímača. Vďaka moderným aplikáciám sa všetky dôležité veci rýchlo dozviete z mobilných telefónov. Jedna z takýchto aplikácii bola spustená zásluhou cezhraničného projektu, do ktorého sa zapojilo aj mesto Michalovce.

„Išlo o projekt cezhraničnej spolupráce medzi Slovenskom, Maďarskom a Rumunskom. Bol spolufinancovaný z prostriedkov Európskej únie,“ povedala vedúca odboru komunikácie, marketingu a kultúry mestského úradu Mgr. Mária Stričková.

Aplikácia je prístupná v systéme Google play, ako aj App store pre používateľov platforiem Android aj iOS. Tým pádom ju môže využívať skutočne veľa ľudí. Zásluhou tejto aplikácie dokážu používatelia objaviť nové miesta v zemplínskom regióne a okolí. Inšpirujú sa tak tipmi na výlety a relax, čo ocenia najmä v blížiacom sa letnom dovolenkovom období. „Môžu si aktivovať notifikáciu o aktuálnych podujatiach v regióne,“ doplnila M. Stričková.

Isté je, že akcií bude po dlhšom čase naozaj neúrekom. Veľkou výhodou je, že aplikácia v rámci svojej všestrannosti ponúka stále atraktívne virtuálne prehliadky. Priamo z pohodlia domova používatelia môžu navštíviť aktuálne inštalované výstavy umeleckých obrazov. Dokonca si môžu prejsť vnútorné priestory galérií. Naskytá sa možnosť zastaviť sa pri akomkoľvek umeleckom diele a získať o ňom potrebné informácie. Je to naozaj všetko veľmi jednoduché. Samozrejme, aplikácia prechádza aj technickým vylepšeniami. Už v dohľadnom čase budú aktualizované informácie o Vlastivednom múzeu v Trebišove, ktoré vyniká bohatým zbierkovým fondom.