Po. júl 15th, 2024

V dobe automobilovej je s parkovaním všade problém. Ak sa aj podarí vytvoriť nové parkovacie miesta, ihneď je dopyt po ďalších. Inak tomu nie je ani v Snine, kde sa aktuálne pracuje na vytváraní parkovísk na viacerých miestach, no ľudia by už chceli ďalšie.

Do užívania bolo v uplynulých dňoch odovzdané parkovisko na Kukučínovej ulici priamo pri bytovkách. „Parkovisko na Kukučínovej ulici sme rozšírili o 13 nových parkovacích státí. V spolupráci so spoločnosťou Verejnoprospešné služby Snina, s. r. o., ktorá práce realizovala, sme zefektívnili parkovací priestor na ďalšom sídlisku. Pri bytových domoch tak vzniklo plnohodnotné parkovisko s kapacitou 40 miest z polovegetačných vodopriepustných tvárnic s trvalým dopravným značením a novým zvislým dopravným značením. Okrem rekonštrukcie prístupovej cesty prešiel rekonštrukciou aj chodník pre peších,“ napísalo mesto Snina na sociálnej sieti.

Na nových parkovacích miestach sa pracuje aj v areáli Nemocnice Snina, s. r. o., kde problém s parkovaním dobre poznajú všetci, ktorí pravidelne navštevujú lekárov, alebo k nim vozia svojich blízkych. Vyhradený priestor však nie je až taký veľký, že by mohol situácii značne pomôcť. Lepšie podmienky boli vytvorené pri novej sninskej plavárni, kde sa na už existujúcej ploche, vyznačili parkovacie miesta. „Na parkovisku vzniklo 23 kolmých parkovacích miest a 2 parkovacie miesta určené pre osoby s telesným postihnutím,“ uviedlo mesto Snina.

Tak, ako to býva, aj v tomto prípade sa medzi vyjadreniami na sociálnych sieťach našli okrem vďačných ľudí aj nie celkom spokojní. Odvolávky na to, že rekonštrukcie a výstavby sa realizujú kvôli blížiacim sa voľbám, sa striedali so závistlivými vyjadreniami, kedy pribudne parkovisko aj na tom či onom sídlisku.

adminpn

Od adminpn

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com