Št. máj 23rd, 2024

Odkedy náš život ovplyvnila pandémia, niektorí z nás začali viac nakupovať cez internet. Táto čoraz viac obľúbená metóda má aj svoje riziká a nevýhody. Obľúbené sú aj rôzne stránky na Facebooku, ktoré sú vytvorené za účelom predaja služieb alebo produktov. Na čo si treba dávať pozor a aké sú varovné signály, že predávajúci má zlé úmysly?
Napríklad medzi podozrivé profily patria tie, ktoré boli vytvorené pred krátkym časom a dotyčný má len pár priateľov. Medzi ostatné podozrivé znaky patrí aj meno typu „Martina predáva“. Ak ste natrafili na značkový tovar a ceny sú veľmi nízke, buďte na pozore. Nedajte sa nachytať na rôzne falošné ponuky, ktoré ponúkajú výpredaj drahého tovaru za podozrivo nízke ceny, niekedy v zľave aj 90%. Napríklad značkové teplákové súpravy alebo šperky. Jedna z používateliek uviedla, že ak oblečenie nie je nafotené na postave a predávajúci Vám nechce poskytnúť reálnu fotografiu, je pravdepodobné, že tovar nemá. Ďalším problémom býva ja platba vopred za tovar, bohužiaľ nie vždy sa k Vám tovar aj dostane. Praktiky takýchto ľudí sa líšia, no majú podobné znaky. Nepodľahnite ani naliehaniu, vždy si svoje kroky dobre premyslite. Komplikáciám sa nevyhnete, ani keď ste predávajúcim. Jedna z obľúbených techník je aj falšovanie potvrdenia o zaplatení, je potrebné si všímať aj tie najmenšie detaily. Podvodníka viete prichytiť aj dátumom z printscreenu, ktorý je neaktuálny. Alebo Vám budú tvrdiť, že poslali vyššiu sumu a rozdiel im máte vložiť do balíka. Dobrému účelu slúžia aj skupiny na Facebooku, kde používatelia zdieľajú svoje skúsenosti, profily klamárov
a niekedy aj ich čísla účtov. Jednou z nich je aj skupina s názvom Nepreberačky a podvodníčky! Sem s nimi! Falošní predajcovia si často menia meno alebo profilovú fotografiu, no číslo účtu ich veľakrát prezradí. Každopádne je dobré takýchto ľudí nahlásiť, aby sme im zabránili v ďalšej činnosti.

adminpn

Od adminpn

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com