So. jún 15th, 2024

Zima je tu v plnej kráse a záujem o korčuľovanie je aj na krajnom východe našej republiky. Pozreli sme sa ako sú na tom mestá Medzilaborce a Snina.

V Medzilaborciach funguje klzisko už od konca decembra. Na ľadovej ploche v športovom areáli vedľa futbalového štadióna korčuľujú doobeda deti zo školských zariadení. Od 14:00 do 18:00 a cez víkendy už od 10:00 korčuľuje zvyčajne verejnosť: dospelí za 1,50€ a deti do 12 rokov za 50 centov. Aktuálne informácie o otváracích hodinách či objednávkach ľadovej plochy nájdete na Facebooku (Mesto Medzilaborce – oficiálna stránka), alebo na medzilaborce-urad.sk v sekcii Šport.

V Snine pri ZŠ P. O. Hviezdoslava je otvorené klzisko nie len pre žiakov a ich rodičov. Ako uviedla predsedníčka komisie školstva, mládeže, kultúry a športu v Snine Mgr. Jana Kovaľová, zadarmo poslúži pre každého s naostrenými korčuľami. Na vlastnú zodpovednosť korčuľujú malí aj veľkí tiež v rekreačnej oblasti Sninské rybníky. Najmä na rybníku Veľká Bystrá je po dlhotrvajúcejších mrazoch dostatočná vrstva ľadu. Ak preferujete korčuľovanie v prírodnom prostredí, túto príležitosť by ste si nemali nechať ujsť. Pre istotu si však pribaľte lopatu na odhrnutie snehu a na prírodné ľadové plochy nikdy nechoďte korčuľovať sami!

Martina Drabová

adminpn

Od adminpn

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com