Pi. júl 12th, 2024

Nezainteresovaný človek si to možno ani nevšimol. Ale mladý obyvateľ Sniny alebo Humenného a okolia nemohol prehliadnuť, že v poslednom období pribudlo akosi priveľa nešťastných úmrtí jeho rovesníkov. Pri poslednej havárii nás opustili hneď traja. Policajná správa je formálna a stručná ale ľudský žiaľ je nekonečný.

“Popoludní 25.01.2022 došlo na ceste medzi obcami Udavské a Ľubiša k dopravnej nehode, pri ktorej vyhasli životy 3 osôb.

K zrážke dvoch vozidiel došlo krátko po 16-tej hodine,  išlo o osobné motorové vozidlo zn. VW Passat a motorové vozidlo zn. Land Rover Freelander.  Prvé auto jazdilo v smere do Humenného, vodičom bol 21 ročný muž z obce Vyšný Huršov, spolujazdcami bola 19 ročná slečna z obce Belá nad Cirochou a 33 ročný muž z obce Hankovce.   Vozidlo z doposiaľ  nezistených príčin prešlo do protismernej časti cesty,  kde došlo k zrážke  s oproti idúcim  Land Roverom.  Vodičom  bol 21 ročný muž,  spolu s ním  boli v aute aj 24 ročný muž a dve ženy vo  veku 24 a 30 rokov,  všetci pochádzali z obce  Zbudské Dlhé.    Pri  zrážke  utrpeli  pasažieri  VW Passat tak závažné  zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a  na mieste dopravnej nehody zraneniam podľahli. Osoby v druhom vozidle taktiež utrpeli rôzne zranenia,  s predpokladanou dobou liečenia do 7 dní.  21 ročný vodič  Land Roveru  bol podrobený dychovej skúške, jej výsledok vylúčil prítomnosť alkoholu u tohto muža.  Škoda, ktorá vznikla pri dopravnej nehode doposiaľ nebola vyčíslená. 

Polícia sa prípadom  intenzívne  zaoberá,  vyšetrovateľ Okresného riaditeľstvo Policajného zboru v Humennom začal trestné stíhanie  pre prečin usmrtenia.

Polícia opakovane a rôznymi formami apeluje  na vodičov k zvýšenej pozornosti na cestách. Mnohí vodiči preceňujú svoje schopnosti, mnohí jazdu neprispôsobia poveternostným  podmienkam a  mnohí sú natoľko nezodpovední, že si sadnú za volant pod vplyvom alkoholu. Nikdy nezabúdajme, že ako vodiči  máme v rukách nielen svoj život,  ale  aj  životy  spolujazdcov  a taktiež aj ostatných účastníkov cestnej premávky, ktorí na  naše nezodpovedné  správanie  sa na cestách  môže kruto nedoplatiť.  Niekedy je ľútosť už zbytočná, čas sa nedá vrátiť späť! “ uvádza KRPZ Prešov.

Bohužiaľ 33 ročnému Petrovi P., ktorý prišiel zo zahraničia, kde pracoval a ani 21 ročnému Majovi R., ktorý podľa jeho FB stránky mal záľubu v autách nemeckej značky a ani krásnej 20 ročnej Emme H., ktorá chcela byť kaderníčkou a tohoto roku mala maturovať, a ktorú všetci hodnotia ako milé a pracovité dievča, už nič život nevráti.  Paradoxom je, že len pred necelým rokom vyhasol život jej spolužiaka zo základnej školy, ktorý havaroval na ceste zo Zemplínskych Hámrov do Belej nad Cirochou. Príbuzní, priatelia a vlastne všetci, čo ich poznali sú z toho užialení a slzy stále neprestávajú tiecť.

foto: m.d.  a internet

adminpn

Od adminpn

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com