Ne. apr 14th, 2024

HUMENNÉ. Pandémiou zasiahnuté školy dlhšiu dobu fungovali na dištančnom vyučovaní, žiaci svojich kamarátov z tried videli iba online. Opatrenia sa konečne mierne uvoľnili, a tak sa ZÁKLADNÁ ŠKOLA PUGAČEVOVA rozhodla svojim nižším ročníkom usporiadať folklórnu slávnosť pod taktikou vychovávateliek na prvom stupni.

   S myšlienkou zorganizovať takéto popoludnie prišla vychovávateľka Zuzana Dušáková a spoločnými silami sa škola dopracovala k nádhernému výsledku a veľkej radosti.

   „Zorganizovať Folklórne popoludnie sme sa rozhodli kvôli deťom , pre ktoré bol tento rok obzvlášť ťažký. Deti z našej školy milujú folklór a hudbu ako takú. Sú zvyknuté na rôznorodé akcie a pestré programy, ktoré naša škola organizuje naozaj často. No tohto roku nám pandémia nedovolila realizovať sa tak intenzívne, ako to doteraz bývalo zvykom v rámci skupinových akcií. Keďže sa nám konečne aspoň trochu uvoľnili opatrenia, zvolili sme jednoznačne tradičný spôsob prejavu radosti zo zlepšenia sa situácie a z možnosti byť opäť v škole,“ prezradila Zuzana Dušáková, vychovávateľka druhákov.

   Program popoludnia bol naozaj pestrý. Súčasťou bolo vystúpenie Folklórneho súboru Chemlon, k sprevádzajúcim sa pridal aj hudobník Viktor Hnat, ktorý so svojou živou hudbou a so Zuzanou Dušákovou odetí v kroji deťom predviedli pravý, nefalšovaný folklórny program, za čo je škola nesmierne vďačná. „Celý program moderovali samotní žiaci. Najviac ohurujúci bol pohľad na celý školský klub detí našej školy v kroji. Každé jedno malo folklórny outfit, čo dodalo našej atmosfére plnej umenia neuveriteľný šmrnc. Každé dieťa malo možnosť ukázať svoju lásku k folklóru pri vystúpení, na ktoré boli deti usilovne pripravené svojimi  vychovávateľkami a učiteľkami,“ dodala vychovávateľka.  Bolo skutočne načo pozerať.

Ako ďalej prezradila Zuzana Dušáková, žiaci boli zvyknutí na akčné a tvorivé popoludnia či akcie, keďže gro ZŠ Pugačevova je v prvom rade viesť deti k tomu, aby sa vedeli prejaviť a rozvíjali svoj talent v akejkoľvek oblasti. „Reakcia bola skvelá, deti svoju radosť  prejavili skutočne intenzívne. Už teraz sa tešia na ďalšie zážitky,“ povedala vychovávateľka.

adminpn

Od adminpn

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com