So. apr 20th, 2024

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – FK HUMENNÉ 1:3 (0:2)

Góly: 69. Ľuboš Ontko – 10. Roland Černák, 13. Martin Polaščík, 53. Igor Komjatý.

Žlté karty: 19. Š. Ištvánik – nikto. Rozhodovali: D. Mano – Pe. Knap, R. Drenko – 350 divákov.

FK SNV: Tomáš Gaborčík – L. Šomšák, J. Kamenický, P. Korba, T. Ontko, T. Tkáč, Ľ. Ontko, A. Majko, D. Richnavský, Š. Ištvánik (55. M. Dubiňák), M. Gibala (66. O. Riš). Tréner: Štefan Markulík. FK HE: Dávid Slávik – Pe. Šuľák, Pe. Kridla (67. J. Bavoľar), C. Vasiľ, E. Streňo, F. Bednár, Š. Harvila, M. Zlacký, M. Polaščík, I. Komjatý (62. M. Dzurjo), R. Černák (88. Š. Vaceľ). Tréner: Jozef Škrlík.

Po dlhšom čase sa objavili humenskí treťoligisti na ihrisku súpera. Tréner Jozef Škrlík sa musel zaobísť bez dvojice kľúčových hráčov, Milunovića a zraneného Skvašíka. V sobotu si Marko Milunović pred oltárom v Belehrade povedal spoločné áno so snúbenicou Anjelou.

Tempo hry diktovali aj napriek tomuto deficitu práve hostia. Účet stretnutia otvorili Humenčania v 10. minúte, kedy Komjatý potiahol loptu po čiare, spätnou prihrávkou našiel Polaščíka, ktorého vychytal brankár, následne odrazenú loptu poslal Roland Černák nekompromisne do siete. O tri minúty neskôr po krídelnej akcii Martin Polaščík sám v úniku zoči-voči brankárovi už nezaváhal. Súpera do vyloženej šance hostia nepustili.

Ako cez kopirák písali humenskí futbalisti úvod II. polčasu. Po spolupráci s Černákom sa v 53. minúte na zadnej žrdi presadil nikým nepokrytý Igor Komjatý a zvýšil skóre na trojgólový rozdiel. Hra sa upokojila, čo využili v 69. minúte domáci Spišiaci. Strelu súpera brankár Slávik vyboxoval a odrazenú loptu poslal domáci Ľuboš Ontko medzi žrde humenskej brány. Zápas sa dohrával pre hostí v tréningovom tempe.

Stretnutie 8. kola odohrajú Humenčania v sobotu 12. 9. 2020 o 15.30 hod. na domácom trávniku, privítajú súpera zo Stropkova.

(vas)

FK HUMENNÉ – VRANOV N/T. 4:0 (3:0)

Góly: 21. (11m) a 39. Roland Černák, 43. vlastný (Kristian Močić), 73. Marián Dzurjo.

Žlté karty: 45. I. Komjatý – 50. K. Močić, 54. M. Lukáč, 89. M. Jakubov. Rozhodovali: Pe. Ziemba – D. Mano, D. Horochonič – 900 divákov.

FK: Dávid Slávik – Pe. Šuľák, E. Streňo, F. Bednár, Š. Harvila (85. Š. Ganaj), I. Komjatý, R. Černák (62. M. Dzurjo), C. Vasiľ (85. Š. Vaceľ), J. Skvašík (46. J. Bavoľár), M. Polaščík (78. Pe. Kridla), M. Zlacký. Tréner: Jozef Škrlík. MFK: Martin Kapraľ – M. Lukáč, M. Hanuščák, M. Kozel, J. Straka (37. K. Močić), D. Hreha (46. Pe. Milenky), J. Verčimák, M. Mihok (21. M. Jakubov), T. Mikluš, I. Petruk, D. Sabol (75. Š. Kertis). Tréner: Roman Lazúr.

Odložené stretnutie štvrtého kola, ktoré sa pôvodne žrebom malo odohrať na ihrisku MFK vo Vranove nad Topľou, sa nakoniec odohralo 1. septembra v Humennom. Favorit stretnutia nenechal súpera gólovo sa presadiť ani v jednom prípade. A to výsledok mohol byť poltuctový, nebyť nepremenenej penalty či niekoľkých zahodených tutoviek v samom závere.

Nervózny úvod vyústil v 7. min. do faulu na Skvašíka pred domácou šestnástkou, píšťalka rozhodcu sa ozvala až po slovnom „útoku“ z tribúny. Brankár Vranova v 15. min. po krásnej akcii domácich z ľavého krídla musel dvakrát hasiť nebezpečenstvo. V 20. min. bol v pokutovom území hostí atakovaný Harvila. Za penaltového exekútora sa o minútu pasoval Roland Černák. V 27. min. sa vyznamenal nádhernou „rybičkou“ na hranici veľkého vápna humenský golman. Opäť akcia Humenčanov v 39. min. po ľavej strane vyústila do gólu, keď R. Černák sa preštrikoval celou šestnástkou a ľavačkou zakončil. V 42. min. Slávik vytiahol loptu vo výskoku ponad hornú žrď. Fyzicky (futbalovo disponovaný) ťažký Roland Černák potiahol akciu po ľavej strane, v sklze nezakončil, lopta skončila v päťke pri zadnej žrdi a tam si s ňou nešťastne poradil vranovský hráč. Vlastenca si pripísal Kristian Močić.

Prvých dvadsať minút II. polčasu sa niesol v znamení štandardných situácií, z oboch strán. Domáci, však, ako keby núkali šance súperovi. Po 70-ej minúte sa zverenci Škrlíka prebudili. Polaščík centroval v 73. minúte loptu na ľavú žrď vranovskej brány a odrazenú loptu dopravil do siete na opačnej strane konštrukcie Marián Dzurjo. Faul na Kridlu v 84. minúte v pokutovom území hostí Filip Bednár z nariadených jedenástky nepotrestal. V riadnom hracom čase mal šancu ešte kapitán domácich Streňo, trestný kop z hranice šestnástky zatočil popri ľavej žrdi brány hostí, ale zvonku.

-MJK-

MFK SNINA – KALŠA 1:2 (0:0)

Góly: 90.+ Jozef Lukáč – 57. a 58. Róbert Zeher.

Žlté karty: 66. J. Lukáč – 62. Pa. Šuľák, 73. V. Kražel. Rozhodovali: D. Havira- J. Cuprák, T. Pacák – 500 divákov.

MFK: Maroš Lojka – Jo. Lukáč, P. Mihalčin (32. M. Pčola), D. Janko, M. Iablonskij, M. Losiev (56. D. Matta), M. Ferko, V. Voroňák, E. Hanc (78. A. Ondika), L. Bednár, R. Dický. Tréneri: René Kočan – Marek Lukáč. TJ Mladosť: Erik Kolbas – Pe. Krakovský, Pa. Šuľák, A. Patkanóci, E. Seman (46. Pe. Šalagovič), V. Kražel, J. Capík, D. Kolek (65. Pe. Majný), J. Kolbas, Š. Majerník, R. Zeher (85. S. Pilipčuk). Tréner: Miroslav Urban.

Už v 8. min. sa o slovo prihlásili domáci, z 25 metrov slabšie vystrelil Iablonskij. V 13. min. súper predviedol peknú kombinačnú akciu, ale Majerníkovu jedovku zvnútra šestnástky zrazil na roh Bednár. Po osi Voroňák – Janko v 17. min. vyslal kolmicu na pravú stranu a Losievovu bombu so šťastím vyrazil brankár Kolbas k pravej žrdi, kde v ťažkej pozícii Ferko ľavačkou opečiatkoval žrď a lopta sa odrazila späť do poľa. Hosťujúci Seman krížnou strelou sninskú bránu minul. Janko pálil z otočky ponad bránu. Lojka zneškodnil priamy kop Krakovského a z protiútoku Janko opäť privysoko. Tutovka hostí v 42. min., po chybe v rozohrávke center na osamoteného Majerníka, ktorý hlavou minul.

Ani po zmene strán sa obraz hry nemenil, šance Iablonskeho, Janka a Voroňáka iba volali po góle. Osudné dve minúty pre chlapcov spod Vihorlatu, v 57. a 58. minúte Róbert Zeher zužitkoval spätnú prihrávku zľava, následne po chybe domácej obrany zasunul do prázdnej brány. V 61. min. dostal Matta loptu od Janka za obranu hostí, ale sám pred brankárom trestuhodne zaváhal. Voroňák, Dický i Janko v šanci neuspeli. Náplasťou na boľačku bola 90. minúta, kedy štandardku Janka zľava Jozef Lukáč hlavou prepasíroval do brány.

Stretnutie 8. kola odohrajú Sninčania v sobotu 12. 9. 2020 o 15.30 hod. vo Vranove nad Topľou.

(ml)

7. kolo * Stropkov – Vranov 1:1, Giraltovce – Lipany 1:4, Slávia Košice – Prešov 2:2, Plavnica – Spiš. Podhradie 4:2, Sobrance / Sobranecko – Krompachy 2:0, Bardejov. N. Ves – Svidník 2:1.

HUMENNÉ                7          6          1          0          22:6     19

Plavnica                     7          5          2          0          16:6     17

Prešov                        7          5          1          1          19:7     16

Lipany                        7          4          3          0          14:5     15

Slávia TU KE             7          3          2          2          17:11   11

Stropkov                    6          3          1          2          12:10   10

SNINA                         7          3          1          3          12:11   10

Sobrance                    7          3          1          3          11:10   10

Vranov                       6          3          0          3          6:10     9

Kalša                          7          2          1          4          16:16   7

Giraltovce                  7          2          1          4          7:13     7

Spiš. N. Ves                7          1          3          3          10:15   6

Bardejov. N. Ves       7          2          0          5          5:13     6

Krompachy                7          1          2          4          6:16     5

Spiš. Podhradie         7          1          1          5          11:25   4

Svidník                       7          0          2          5          4:14     2