Góly: 33. Marko Milunović, 90. Filip Bednár – 12. Min Su Kim.

Žlté karty: nikto – 90. L. Urban, 90. M. Trebuňák. Rozhodovali: Pe. Gabštur – D. Béreš, P. Adamčo. Divákov: 900.

FK: Dávid Slávik – Marek Zlacký, Filip Bednár, Peter Šuľák, Cyril Vasiľ – Igor Komjatý, Jozef Skvašík (57. Martin Polaščík), Štefan Harvila, Marko Milunović (65. Marián Dzurjo) – Erik Streňo, Jakub Bavoľár (34. Roland Černák). Tréner (asistent): Jozef Škrlík – Vladimír Vasilenko.

Slávia TU: Ľubomír Pangrác – M. Popovič (46. E. Matta), L. Šosták, S. Lancoš, Pe. Vilčko, Ľ. Korijkov, Pa. Gere, A. Gduľa (60. M. Timkovič), A. Maliarenko (88. M. Vysočan), R. Človečko (60. M. Trebuňák), Min Su Kim (80. L. Urban). Tréner: Roland Móder.

Treťoligové derby poňali lepšie hostia z Košíc, keď už v 12. minúte gólom Min Su Kim otvoril účet stretnutia. Nemohúcnosť humenských futbalistov napravil legionár Marko Milunovič v 33. minúte. Remíza nezmenila hernú polčasovú štatistiku, ľavým krídlom tlačil útok agilný Streňo nielen na súpera, ale aj na svojich. Korekcia skóre však bola aspoň miernym úspechom pre domácich. Hra sa odvíjala, klasicky, v strede ihriska, tu sa rodili útoky i nezakončené akcie oboch celkov na obe brány.

Po zmene strán hra nabrala miernejší ráz, žiaľ, zo strany Humenčanov s neúspešnými zakončeniami v pokračovaní. Šanca prišla v 53. min., po nakopnutej lopte C. Vasiľ nezasiahol loptu hlavou pri prvej žrdi. Košice nechceli odísť s deľbou bodov a bolo to vidieť na ich hre. Domáci vsadili na obranu, súper predvádzal krajší futbal. V 60. min. napálil Zlacký zľava spoza veľkého vápna, ale brankára Pangráca neprekvapil. Na center C. Vasiľa v 61. min. sprava boli dvaja spoluhráči na hlavičku prinízki. V 63. min. skončila nádherná akcia domáceho útoku bez zakončenia. O minútu sa hnevali všetci, z humenskej strany… individuálnu akciu takmer zo stredu poľa sa Martin Polaščík rozhodol namiesto zakončenia zoči-voči brankárovi pre prihrávku cez šestnástku, no nenašiel spoluhráča… Akosi oťaželi kopačky domácich. V 71. min. Streňo z hranice šestnástky opečiatkoval pravú spojnicu brány hostí. V 90. min. Černák z pravého rohu šestnástky zahrával po ruke súpera trestný kop, minul múr i bránu hostí. Nadstavené dve minúty rozhodcovského tria zaznamenali v zápase na humenskom zelenom trávniku obrovský zlom. Košičania znervózneli, ponúkli domácim ďalší trestný kop po ruke, ktorý zahrával z takmer rovnakého miesta Černák. V priestore päťky pred bránou súpera sa v trme-vrme najlepšie zorientoval Filip Bednár a v poslednej chvíli otočil skóre v prospech Humenčanov.

„Divadlo“, ktoré pri odchode z ihriska do šatne po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu predviedol golman súpera bolo trochu nemiestne. Nielen futbal sa hrá na góly a do poslednej sekundy…

Už v utorok 1. septembra o 16.00 hod. sa môžu fanúšikovia humenského futbalu opäť posadiť na tribúnu mestského štadióna. Odložené stretnutie 4. kola, ktoré sa pôvodne žrebom malo odohrať na ihrisku MFK vo Vranove nad Topľou, sa nakoniec bude hrať v Humennom.

-MJK-

FK HUMENNÉ – SLÁVIA TU KOŠICE

SPIŠSKÉ PODHRADIE – MFK SNINA 3:2 (2:2)

Góly: 42. a 90. Tomáš Komara, 30. Michal Vilkovský – 15. Mark Iablonskij, 36. Maroš Ferko.

Žlté karty: 44. R. Hritz, 49. I. Staňa – 41. P. Mihalčin, 44. M. Iablonskij, 54. Ľ. Jankaj, 73. M. Losiev, 89. M. Lojka. Rozhodovali: B. Benedik – O. Šuba, I. Alezárová. Divákov: 300.

MŠK Odeva: Kristián Dzurilla – T. Ďurák, I. Staňa, T. Komara, T. Ferenc (90. Pe. Sakmár), A. Cehuľa, M. Mirossay, L. Cmorej (62. E. Maliňák), Š. Dunajčan (36. F. Rokyta), R. Hritz, M. Vilkovský. Tréner: Peter Vandraško.

MFK: Maroš Lojka – Patrik Mihalčin, Dušan Janko, Ľuboš Jankaj (70. Aleš Holinka), Mark Iablonskij, Maksym Losiev, Dmytro Rohulskyi (60. Vlado Voroňák), Maroš Ferko (79. Dominik Matta), Erik Hanc, Lukáš Bednár, Róbert Dický. Tréneri: René Kočan – Marek Lukáč.

Po centri Hanca vo 4. min. sa zastreľoval Ferko z ôsmich metrov. O dve minúty po tlaku v domácej šestnástke a centri Hanca vykopával Mihalčinovu strelu z bránkovej čiary Hritz. Losiev dostal v 10. min. prihrávku za obranu od Janka, postupoval sám na bránu, no bol nekompromisne stiahnutý Hritzom. Namiesto červeného napomenutia a nepískal ani faul… V 15. minúte sa hostia konečne ujali vedenia, po chybe domáceho stopéra sa ocitol Iablonskij sám pred Dzurillom a umiestnil strelu k žrdi. V 30. min. sa Ferenc pohral s troma obrancami MFK a jeho center do päťky zasunul M. Vilkovský popri bezmocnom Lojkovi do siete (1:1). Po pase Rohulskyi – Losiev, center prepustil Iablonskij a Maroš Ferko v 36. minúte pohodlne skóroval. Po hlúpom faule Mihalčina v 42. minúte vymietol šibenicu z 18-ich metrov priameho kopu T. Komara.

Neskôr Jankaj i Bednár neumiestnili svoje strelecké pokusy medzi žrde, Losiev neuspel pred Dzurillom. Na druhej strane Lojka vyrazil priamy kop domácich. V 64. min. Voroňák – Iablonskij osamotený zoči-voči brankárovi hlavičkoval tesne vedľa ľavej žrde. V 66. min. Janko – Losiev spálil tutovku. Škoda ďalších nevyužitých šancí hostí… Losiev opäť unikol v 80. minúte po pravej strane, loptu upratal domáci obranca na roh, následne jedna z dvoch zrazených striel sa odrazila k Dickému, ktorý loptu zasunul do brány. Pre údajný ofsajd gól neplatil… Trest pre Sninčanov prišiel v 90. minúte, kedy hlavný arbiter „vymyslel“ a ponúkol priamy kop domácim z 18-ich metrov, ktorý rovnako ako v závere prvého polčasu poslal T. Komara medzi žrde konštrukcie sninskej svätyne.

(ml)

6. kolo * Spiš. N. Ves – Vranov 0:2, Prešov – Bardejov. N. Ves 5:0, Lipany – Plavnica 1:1, Kalša – Stropkov 8:3, Svidník – Sobrance/Sobranecko 0:2, Krompachy – Giraltovce 1:1.

Prešov                        6          5          0          1          17:5     15

Plavnica                    6          4          2          0          12:4     14

HUMENNÉ                5          4          1          0          15:5     13

Lipany                       6          3          3          0          10:4     12

Slávia TU KE            6          3          1          2          15:9     10

SNINA                        6          3          1          2          11:9     10

Vranov                       5          3          0          2          6:6       9

Stropkov                    5          2          1          2          11:10   7

Sobrance                   6          2          1          3          9:10     7

Spiš. N. Ves                6          1          3          2          9:12     6

Giraltovce                 5          2          0          3          5:8       6

Kalša                           6          1          1          4          14:15   4

Krompachy               5          1          1          3          5:13     4

Spiš. Podhradie        5          1          1          3          9:20     4

Bardejov. N. Ves       6          1          0          5          3:12     3

Svidník                       6          0          2          4          3:12     2