Monday, May 17th, 2021
Home >> Spravodajstvo >> Dve tváre chodníka na Mierovej ulici
Dve tváre chodníka na Mierovej ulici

HUMENNÉ. Chodník na Mierovej ulici pozdĺž bývalých vojenských kasární až po križovatku s Gaštanovou ulicou, je už niekoľko rokov v zanedbanom stave. Kým v minulom období sa opravil a rozšíril chodník na druhej strane ulice, tento ostal akoby nepovšimnutý. Jeho vzhľad preto trápi mnohých Humenčanov, ktorí po ňom denne prechádzajú.

   Spomínaný chodník je podľa obyvateľov tamojšej lokality nevyhovujúci. Asfalt na ňom je popraskaný, niektoré obrubníky rozbité a celková šírka je maximálne pre jedného človeka. „Prechádzam tadiaľ každý deň do práce a čím ďalej, tým viac je to zanedbané a zdevastované. Mesto by to už malo opraviť,“ povedala Patrícia. Rovnako zareagovala aj Miroslava: „Je to otrasné, hanba. Mám malé dieťa a s kočiarom tadiaľ nie je možné prejsť. Podobne aj na moste.“ Viacerí Humenčania sa sťažujú aj na to, že chodník nie je udržiavaný, pretože po celej dĺžke je porastený burinou. Opýtali sme sa preto priamo humenskej radnice, či chodník patrí pod správu mesta a či ho majú v pláne zaradiť do investičných akcií. Podľa katastrálnej mapy tomu tak je, avšak z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom sa nám vyjadrili až po uzávierke novín s tým, že stav chodníka nevykazuje rozsiahle defekty a poškodenia krycej asfaltovej vrstvy. „Chodník na Mierovej ulici v úseku od bytového domu Mierová 1909/78 po križovatku s Tolstého ulicou je vo vlastníctve Mesta Humenné. O správu a údržbu chodníkov v meste sa starajú Technické služby mesta Humenné. Mesto Humenné realizuje opravy chodníkov a miestnych komunikácii v závislosti od rozsahu poškodenia. V roku 2018 bola realizovaná investičná akcia rekonštrukcie a rozšírenia chodníka na Mierovej ulici od budovy ZUŠ po OC LIDL. Rekonštrukcia predmetného chodníka nie je zaradená do Plánu investičných akcií mesta Humenné pre rok 2020, ani do Výhľadového plánu investičných akcií na roky 2021 – 2022,“ povedala Veronika Lattová z humenskej radnice. Názor si už milí čitatelia urobte sami.

the author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 • Nové Podvihorlatské noviny

  Od 1.6.2020 sa začala písať nová história. Podvihorlatské noviny po svojej 61-ročnej existencii chcú osloviť čo najviac čitateľov. Práve pre tých, ktorí nemajú možnosť zakúpiť si tlačoviny, prinášame online obsah. Snažíme sa vyjsť v ústrety tým, ktorí už nežijú v rodných okresoch Humenné, Snina a Medzilaborce, no domovinu majú stále v srdci a radi by si prečítali, čo sa v regióne udialo. S printom však nekončíme, stále zostáva našou prioritou, kde vám každý pondelok prinášame súhrn týždenných udalostí

 • Menu

 • Kontakt

  LINI PRESS, s.r.o.,
  Jasenovská 2497,
  066 01 Humenné

  Telefón: 0918 482 007, 0908 162 882
  email: redakcia@podvihorlatskenoviny.sk

Top