So. apr 20th, 2024

DOMAŠA. Dňa 25.7.2020 sa v areáli penziónu Solaris začala nová tradícia – volejbalový turnaj medzi folklórnymi kolektívmi VOLLEY FOLKLORE CUP. Podujatie zorganizoval Ing. Martin Ťasko, vedúci FS Orgonina Vranov nad Topľou, v spolupráci s vedením vyššie uvedeného penziónu.

Športovo-kultúrneho podujatia sa zúčastnili členovia FS Chemlon z Humenného, FS Orgonina a FS Vranovčan z Vranova nad Topľou, FS Makovica zo Svidníka, FS Stropkovčan zo Stropkova, FS Hornád a FS Čarnica z Košíc, FS Jurošík a FS Svojina z Michaloviec a FS Topľan z Giraltoviec, celkovo okolo 200 folkloristov. Turnaj sa začal súťažením v dvoch 5 členných skupinách. Jednotlivé družstvá sa skladali z dievčat i chlapcov, pričom prvý set hrali chlapci, druhý dievčatá. Prvé dve družstvá zo skupiny postupovali do semifinále, kde sa hralo na dva víťazné sety a za nerozhodného stavu už hrali zmiešané družstvá.

Humenčania z FS Chemlon vyhrali svoju skupinu, v semifinále porazili organizátorov turnaja Orgoninu 2:1 a až vo finále  prehrali 1:2 so Stropkovčanmi. Vrcholom turnaja bola charitatívna zbierka pre Matúša Boroša zo Strážskeho na náklady spojené s jeho náročnou liečbou a následná zábava, o ktorú sa starali primáši Janko Jony, Peťo Budi a Janko Dziak.

Nuž čo, na základe výsledkov turnaja budeme musieť meniť systém prípravy humenských folkloristov a do rozcvičky zaviesť i volejbalové prvky, lebo nasledujúci ročník VOLLEY FOLKLORE CUP chceme vyhrať!