Sunday, September 20th, 2020
Home >> Šport >> FS Chemlon Humenné druhý na volejbalovom turnaji folkloristov
FS Chemlon Humenné druhý na volejbalovom turnaji folkloristov

DOMAŠA. Dňa 25.7.2020 sa v areáli penziónu Solaris začala nová tradícia – volejbalový turnaj medzi folklórnymi kolektívmi VOLLEY FOLKLORE CUP. Podujatie zorganizoval Ing. Martin Ťasko, vedúci FS Orgonina Vranov nad Topľou, v spolupráci s vedením vyššie uvedeného penziónu.

   Športovo-kultúrneho podujatia sa zúčastnili členovia FS Chemlon z Humenného, FS Orgonina a FS Vranovčan z Vranova nad Topľou, FS Makovica zo Svidníka, FS Stropkovčan zo Stropkova, FS Hornád a FS Čarnica z Košíc, FS Jurošík a FS Svojina z Michaloviec a FS Topľan z Giraltoviec, celkovo okolo 200 folkloristov. Turnaj sa začal súťažením v dvoch 5 členných skupinách. Jednotlivé družstvá sa skladali z dievčat i chlapcov, pričom prvý set hrali chlapci, druhý dievčatá. Prvé dve družstvá zo skupiny postupovali do semifinále, kde sa hralo na dva víťazné sety a za nerozhodného stavu už hrali zmiešané družstvá.

   Humenčania z FS Chemlon vyhrali svoju skupinu, v semifinále porazili organizátorov turnaja Orgoninu 2:1 a až vo finále  prehrali 1:2 so Stropkovčanmi. Vrcholom turnaja bola charitatívna zbierka pre Matúša Boroša zo Strážskeho na náklady spojené s jeho náročnou liečbou a následná zábava, o ktorú sa starali primáši Janko Jony, Peťo Budi a Janko Dziak.

   Nuž čo, na základe výsledkov turnaja budeme musieť meniť systém prípravy humenských folkloristov a do rozcvičky zaviesť i volejbalové prvky, lebo nasledujúci ročník VOLLEY FOLKLORE CUP chceme vyhrať!

(Miroslav Kerekanič)

the author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 • Nové Podvihorlatské noviny

  Od 1.6.2020 sa začala písať nová história. Podvihorlatské noviny po svojej 61-ročnej existencii chcú osloviť čo najviac čitateľov. Práve pre tých, ktorí nemajú možnosť zakúpiť si tlačoviny, prinášame online obsah. Snažíme sa vyjsť v ústrety tým, ktorí už nežijú v rodných okresoch Humenné, Snina a Medzilaborce, no domovinu majú stále v srdci a radi by si prečítali, čo sa v regióne udialo. S printom však nekončíme, stále zostáva našou prioritou, kde vám každý pondelok prinášame súhrn týždenných udalostí

 • Menu

 • Kontakt

  LINI PRESS, s.r.o.,
  Jasenovská 2497,
  066 01 Humenné

  Telefón: 0918 482 007, 0908 162 882
  email: redakcia@podvihorlatskenoviny.sk

Top