Monday, September 21st, 2020
Home >> Spravodajstvo >> Nové platidlo – servisné poukážky
Nové platidlo – servisné poukážky

SNINA. Za služby Mestského sociálneho podniku budú môcť Sninčania platiť servisnými poukážkami, ktoré sú k zakúpeniu od pondelka 18. mája v pokladni estského úradu. Poukážky sú platné v rámci kalendárneho roka, v ktorom boli zakúpené a sú v nominálnej hodnote 10 € – ak si občan zakúpi poukážku v tomto roku, je platná iba do konca roka 2020.

   V rámci Mestského sociálneho podniku je možné platiť za záhradnícke práce. Následne bude podnik služby rozširovať i do ďalších oblastí.

Zvýhodnenie pre odkázané osoby

   Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR vydalo dva typy servisných poukážok – ružové a modré. Ružové sú pre odkázanú osobu, ktorá si ju kúpi za 5 €, avšak služby môže využiť v hodnote plnej ceny, teda 10 €. Modrú poukážku v nominálnej hodnote 10 € si občan, ktorý nie je odkázanou osobou, kúpi za 10 €,“ uviedla Erika Jankajová vedúca Strategického odboru MsÚ Snina. Nevyužité poukážky môžu občania vrátiť v pokladni mesta a následne im ministerstvo práce vráti peniaze na účet alebo poštovým poukazom. „Odkázaná osoba sa pri kúpe servisných poukážok musí preukázať rozhodnutím o odkázanosti na sociálnu službu. Odkázanou osobou je fyzická osoba, ktorá má právoplatné rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu v zmysle zákona,“ doplnila Jankajová.

the author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 • Nové Podvihorlatské noviny

  Od 1.6.2020 sa začala písať nová história. Podvihorlatské noviny po svojej 61-ročnej existencii chcú osloviť čo najviac čitateľov. Práve pre tých, ktorí nemajú možnosť zakúpiť si tlačoviny, prinášame online obsah. Snažíme sa vyjsť v ústrety tým, ktorí už nežijú v rodných okresoch Humenné, Snina a Medzilaborce, no domovinu majú stále v srdci a radi by si prečítali, čo sa v regióne udialo. S printom však nekončíme, stále zostáva našou prioritou, kde vám každý pondelok prinášame súhrn týždenných udalostí

 • Menu

 • Kontakt

  LINI PRESS, s.r.o.,
  Jasenovská 2497,
  066 01 Humenné

  Telefón: 0918 482 007, 0908 162 882
  email: redakcia@podvihorlatskenoviny.sk

Top